Skip to main content

Štokenbergs tikās ar Pareizticīgās Baznīcas un vecticībnieku draudzes vadītājiem

Piektdien, 14. janvārī, tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs tikās ar Latvijas Pareizticīgās Baznīcas metropolītu Aleksandru, kā arī apmeklēja Rīgas Grebenščikova vecticībnieku draudzi un tikās ar tās vadītāju Aleksandru Lotko.

A. Štokenbergs apsveica Latvijas Pareizticīgo Baznīcu un vecticībnieku draudzes ar pagājušajiem Ziemassvētkiem, kas tika atzīmēti 6. un 7. janvārī. Tāpat ministrs sveica Latvijas Pareizticīgās baznīcas metropolītu ar unikāla sienas gleznojuma atklāšanu Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē un uzsākto zvanu torņa kupola apzeltīšanas akciju. A. Štokenbergs ar metropolītu Aleksandru un Aleksandru Lotko pārrunāja arī sabiedrības integrācijas un vērtību jautājumus. Tā kā Tieslietu ministrija ir atbildīga par valsts politikas izstrādi un īstenošanu reliģijas lietās, ministrs ar reliģisko organizāciju pārstāvjiem pārrunāja sadarbību ar ministriju.

Latvijas Pareizticīgā Baznīca ar reģistrācijas brīdi Tieslietu ministrijā atjaunoja juridiskās personas statusu 1992. gadā. Baznīcas sastāvā ir 122 draudzes.

Rīgas Grebenščikova vecticībnieku draudze ir lielāka Latvijas vecticībnieku draudze un Baltijas reģiona vecticībnieku draudze. Draudzes lūgšanu nams ir dibināts 1760. gadā un pagājušajā gadā tika plaši atzīmēta lūgšanu nama 250 gadu jubileja.


Informāciju sagatavoja:
Inga Saleniece
Tieslietu ministra preses sekretāre
Tālr. 26564629
[email protected]

Dalies ar ziņu