Skip to main content

Vilks tikās ar VID kontroles struktūrvienību vadību

Piektdien, 10. decembrī, finanšu ministrs Andris Vilks tikās ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) kontroles struktūrvienību vadību, lai pārrunātu ēnu ekonomikas apkarošanas pasākumu, kā arī organizētās noziedzības novēršanas pasākumu plānošanu un realizāciju. Ar ministru tikās VID ģenerāldirektore Nelija Jezdakova, VID ģenerāldirektores vietnieks un Muitas pārvaldes direktors Tālis Kravalis, VID Finanšu policijas pārvaldes direktors Kaspars Čerņeckis, VID Muitas kriminālpārvaldes direktors Marjans Burijs. VID vadība arī informēja ministru par aktualitātēm un turpmākajiem darbības virzieniem, kas plānoti šajās jomās.

„Augsti novērtēju to, ko dienests līdz šim ir paveicis, taču, ņemot vērā ēnu ekonomikas īpatsvaru valstī, VID pastiprināti ir jāpievērš uzmanība akcīzes nodokļa iekasēšanas rezultātu uzlabošanai 2011. gadā, kā arī lielāks uzsvars jāliek uz organizētās noziedzības apkarošanu. Es vēlos redzēt dienestu kā vienotu iestādi, kas strādā kopējiem mērķiem, struktūrvienībām vienai otru papildinot un atbalstot, tādējādi uzlabojot efektivitāti kontrabandas un nelegālās tirdzniecības apkarošanā,” uzsvēra finanšu ministrs Andris Vilks.

M. Burijs informēja ministru, ka salīdzinājumā ar 2008. gadu šā gada vienpadsmit mēnešos kriminālprocesu skaists, ko ir ierosinājusi Muitas kriminālpārvalde, ir trīskāršojies. Tāpat salīdzinājumā ar šā gada sākumu decembrī nelegālā cigarešu tirgus daļa ir samazinājusies no 35 % līdz 21-24 %, kā arī Latvijas Muitas dienests no cigarešu nelegālās aprites izņem ap 16 % produkcijas, kaut vidēji Eiropas Savienībā šie rādītāji ir ap 5-8 %. Šogad VID kriminālprocesu ietvaros ir konfiscējis vairāk nekā 77 miljonus kontrabandas cigarešu, tādējādi novēršot vairāk nekā 11 miljonu eiro kaitējumu valsts budžetam.

Savukārt Finanšu policijas priekšnieks K. Čerņeckis informēja ministru, ka šogad Finanšu policija Prokuratūrai ir nosūtījusi ap 400 ierosinātu lietu kriminālprocesu ietvaros, kā arī ir likvidējusi 13 organizētos grupējumus, kas nodarbojās ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu un nodokļu krāpšanu. Šo grupējumu nodarītais kaitējums valsts budžetam ir 22 miljoni latu.

Informāciju sagatavoja:
Aleksis Jarockis
Finanšu ministra preses sekretārs
Tālr. 67083994
[email protected]

Dalies ar ziņu