Skip to main content

Viņķele: neveicot sociālās iemaksas, pensionārus atstāsim bez pensijām

Labklājības ministre Ilze Viņķele, atsaucoties uz Ģirta Rungaiņa vakardienas izteikumiem par sociālā nodokļa bezjēdzību, atgādina, ka, veicot sociālās iemaksas, strādājošie rūpējas par savu labklājību maternitātes gadījumos, zaudējot darbu vai darba spējas, kā arī, ievērojot solidaritātes principu, uztur šodienas pensionārus.

„Valstī ir 480 000 pensionāru, kam ik mēnesi jāsaņem pensijas – tā ir vienīgā šodienas vajadzība, kurai politiķi, kā izteicies Rungainis, it kā bezatbildīgi tērējot iedzīvotāju sociālas iemaksas. Turklāt jāatceras, ka iedzīvotāji no sava nomaksātā sociālā nodokļa saņem maternitātes, slimības, invaliditātes un bezdarbnieku pabalstus, ko paši izmanto jau šodien. Manuprāt, ir sociāli bezatbildīgi apgalvot, ka sociālajam nodoklim nav jēgas – gan pret mūsu vecāko paaudzi, gan domājot par savu un tuvinieku labklājību,” norāda ministre.

Savukārt runājot par nākotnes pensijām, ir jāņem vērā vairāki faktori, ne tikai šodienas nodarbinātības un demogrāfijas skaitļi. Lielu lomu spēlē valsts demogrāfijas politika, ekonomikas attīstība un to cilvēku atgriešanās, kas peļņā devušies ārpus Latvijas. Visi nosauktie faktori ir mainīgi un ietekmējami. Viņķele atgādina, ka, piemēram, 1998. gadā pēc ekonomiskās krīzes Krievijā, kas smagi skāra arī Latviju, sociālajā budžetā izveidojās kopējais deficīts. Taču toreiz, attīstoties valsts ekonomikai, palielinoties darba vietu un strādājošo skaitam, situācija uzlabojās.

„Mums jādara viss iespējamais, lai Latvijā cilvēki varētu atļauties audzināt bērnus un potenciālie vecāki neaizbrauktu no valsts. Esmu pārliecināta, ka, atgūstoties un attīstoties Latvijas ekonomikai, uzlabosies arī demogrāfiskā situācija. Nav iespējams, ka Eiropas valstī pie Baltijas jūras, kurā ir spējīgi cilvēki, pēc 30 gadiem dzīvos tikai pensionāri,” situāciju skaidro Viņķele.

Ministre arī atgādina, ka, domājot par nākotnes pensionāru labklājību, valsts mērķtiecīgi izveidoja vairāku līmeņu pensiju sistēmu, ar kuras palīdzību, atkarībā no valsts ekonomikas un demogrāfijas attīstības, iespējams mainīt ieguldījumu īpatsvaru, tā diversificējot riskus.

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Liepa
labklājības ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
Tālr.: +371 26318021 
[email protected]

Marika Kupče
Komunikācijas nodaļas vadītāja
Tālr.: 67021581, 29538825
[email protected]

 

Dalies ar ziņu