Skip to main content

Viņķele: šodienas pensionāru labklājība ir tieši atkarīga no šā brīža strādājošo nodokļu maksāšanas

Atbildot uz Latvijas Pensionāru federācijas demisijas pieprasījumu, labklājības ministre Ilze Viņķele izsaka nožēlu, ka žurnāla „Playboy” intervijā paustais viedoklis par pensiju palielināšanas iespējām ir aizvainojis daļu vecākās paaudzes pārstāvju.

Kā norāda I. Viņķele: „Nekad neesmu apšaubījusi vecākās paaudzes ieguldījumu Latvijas valsts tautsaimniecības attīstībā. Neapšaubāmi vissmagākie pagājušā gadsimta notikumi (Pasaules karš, izsūtīšanas, industrializācija, kolektivizācija u.c.) ir gūlušies uz mūsu vecāku un vecvecāku pleciem un atjaunotās Latvijas pienākums ir nodrošināt šiem cilvēkiem pienācīgas vecumdienas.

Vienlaikus jāatzīmē, ka Latvijas neatkarības laikā būvētā jaunā pensiju sistēma tika veidota pēc citiem principiem kā tas bija Padomju Savienībā. Šodienas vecākā gada gājuma cilvēku labklājība ir tieši atkarīga no tā, cik godprātīgi nodokļus maksā šā brīža Latvijas darbspējīgie iedzīvotāji.

Nodokļu ieņēmumu palielinājums budžetā ir vienīgā iespēja palielināt tagadnes pensionāru labklājību. Latvijas valsts ir uzņēmusies atbildību gan pret šī brīža pensijas vecuma cilvēkiem, gan tiem, kuri tās saņems nākotnē. Tādēļ arī turpmāk es iestāšos par pasākumiem, kas stabilizē pensiju sistēmu un vairo nodokļu maksātāju uzticību tai.”

Papildus informācija:
Kristīne Liepa
labklājības ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
Tālr.: +371 26318021
[email protected]

Dalies ar ziņu