Skip to main content

Vizītē Latvijā ieradīsies Kosovas Drošības spēku ministrs

No šodienas līdz 1. novembrim pēc Aizsardzības ministrijas ielūguma vizītē Latvijā uzturēsies Kosovas Drošības spēku ministrs Agims Čeku.

Vizītes laikā A. Čeku tiksies ar aizsardzības ministru Arti Pabriku, Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieri ģenerālmajoru Raimondu Graubi un Rekrutēšanas un Jaunsardzes centra vadību.

Tikšanos laikā paredzēts pārrunāt Latvijas un Kosovas divpusējās sadarbības jautājumus, drošības situāciju Balkānu reģionā, kā arī Kosovas eiroatlantiskās integrācijas perspektīvas un drošības spēku attīstību.

Rīt, plkst.  9:40 A. Čeku noliks ziedus pie Oskara Kalpaka pieminekļa Esplanādē, savukārt pēcpusdienā ministrs apmeklēs Ādažu bāzi, Nacionālo Aizsardzības akadēmiju un citas bruņoto spēku mācību iestādes.

Aizsardzības ministrija kopš 2008. gada sniedz atbalstu Kosovas Drošības spēku un to ministrijas veidošanā, nosūtot ekspertus darbam NATO Padomnieku grupā. Šobrīd šajā grupā ar Norvēģijas finansiālu atbalstu strādā divi Aizsardzības ministrijas padomnieki juridiskajos un sabiedrisko attiecību jautājumos.

Lai attīstītu līdzšinējo sadarbību, šā gada septembra sākumā Aizsardzības ministrijas valsts sekretāra Jāņa Sārta vizītes Kosovā laikā starp abām ministrijām tika parakstīts saprašanās memorands par sadarbību drošības jomā.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Sanda Svetoka
Tālr.: +371 67335062
[email protected]

 

Dalies ar ziņu