Skip to main content

Āboltiņa: Latvija atbalsta Moldovu ceļā uz integrāciju Eiropas Savienībā

Latvija politiski un praktiski atbalsta reformu procesu Moldovā un tās interesi veidot arvien ciešākas attiecības ar Eiropas Savienību (ES). Esam gandarīti par acīmredzamo progresu reformu procesā un gatavi arī turpmāk palīdzēt Moldovai ceļā uz ciešāku integrāciju ES. To Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa uzsvēra, otrdien, 30. oktobrī, tiekoties ar Moldovas parlamenta priekšsēdētāja pirmo vietnieku Vladimiru Plahotņuku (Vladimir Plahotniuk).

Atzīstot, ka Moldova ir Latvijas galvenā prioritāte attīstības sadarbības ietvaros, Saeimas priekšsēdētāja apliecināja Latvijas gatavību arī turpmāk atbalstīt projektus, kuru mērķis ir likuma varas stiprināšana un reģionālā attīstība. Saeimas priekšsēdētāja V. Plahotņuku informēja, ka 2015. gadā Latvija būs ES prezidējošā valsts un Austrumu partnerība noteikti būs mūsu valsts uzmanības lokā.

Moldovas parlamenta priekšsēdētāja vietnieks augstu novērtēja mūsu valsts sniegto atbalstu un apliecināja, ka Moldova ir ieinteresēta arī turpmāk cieši sadarboties, lai iepazītu Latvijas pieredzi un izvairītos no kļūdām, ko pieļāvušas citas valstis ceļā uz ES. Tikšanās laikā puses pārrunāja panākto progresu Moldovas un ES sarunās par Asociācijas līguma noslēgšanu un virzību uz vīzu režīma liberalizāciju ar ES.

Pārrunājot abu valstu parlamentāro sadarbību, Saeimas priekšsēdētāja to raksturoja kā ciešu un draudzīgu, ko apliecina regulāra vizīšu un pieredzes apmaiņa. Būtisku ieguldījumu Latvijas un Moldovas parlamentārās sadarbības saišu stiprināšanā sniedz abu valstu parlamentos izveidotās deputātu grupas sadarbībai ar otras valsts parlamentu, atzīmēja S. Āboltiņa. Tāpat pirms diviem gadiem parakstīts Saprašanās memorands starp abu valstu parlamentu kancelejām, tā palīdzot stiprināt administratīvo kapacitāti. Puses apliecināja abu valstu gatavību turpināt uzsākto parlamentārās sadarbības ceļu, tostarp komisiju līmenī.

Runājot par Latvijas un Moldovas divpusējo attiecību perspektīvām, Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra, ka labvēlīgs politiskais dialogs sniedz iespēju aktivizēt arī ekonomisko sadarbību. Tikšanās laikā amatpersonas pārrunāja arī politisko un ekonomisko situāciju abās valstīs.

V. Plahotņuks un viņa vadītā delegācija šī gada 29. un 30. oktobrī uzturas vizītē Latvijā. Moldovas parlamenta priekšsēdētāja pirmo vietnieku vizītē pavada Moldovas parlamenta Ārpolitikas un Eiropas integrācijas komisijas priekšsēdētājs Igors Kormans, Tieslietu, imunitātes jautājumu un amatpersonu apstiprināšanas komisijas loceklis Andrians Kandu, Nacionālās drošības, aizsardzības un sabiedriskās kārtības komisijas sekretārs, Moldovas parlamenta deputātu grupas sadarbībai ar Latvijas parlamentu priekšsēdētājs Jons Butmalajs un Pašvaldību problēmu un reģionālās attīstības komisijas loceklis Valerju Muntjanu.

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218, +371 261 36160
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu