Skip to main content

VJO viens solis līdz YEPP dalīborganizācijas statusam

Aizvadītās nedēļas nogalē Itālijas galvaspilsētā Romā norisinājās kārtējā YEPP (Eiropas Tautas partijas jaunatnes organizācija (Youth of the European People’s Party) prezidentu sanāksme, kuras laikā tika lemts par t.s. novērotājorganizācijas statusa piešķiršanu partijas VIENOTĪBA Jaunatnes organizācijai (VJO).

Šajā sanāksmē piedalījās VJO valdes priekšsēdētāja Linda Medene, kas informēja, ka sanāksmes noslēgumā YEPP vienbalsīgi atbalstīja Latvijas lielākās jaunatnes politiskās organizācijas virzību tuvākajā laikā kļūt par pilntiesīgu Eiropas Tautas partijas jaunatnes organizācijas biedru, šobrīd tai piešķirot novērotāja statusu.

“Iestāšanās procedūra paredz, ka topošās dalīborganizācijas iziet šādu ciklu. Šobrīd esam pusceļā. Par pilntiesīgu YEPP dalībnieci VJO kļūs tad, kad par to būs balsojis YEPP kongress, kas kā plānots, uz savu tikšanos sanāks nākamajā gadā. Šobrīd ir veiktas visas nepieciešamās darbības un tas ir tikai loģisks solis, ka jaunatnes organizācijas, kas aizstāv labēji konservatīvās un kristīgi demokrātiskās vērtības darbojas kopā”, norādīja VJO valdes priekšsēdētāja Linda Medene.

YEPP savā darbībā šīs minētās vērtības apvieno un stiprina, līdzdarbojoties Eiropas Tautas partijas (ETP/EPP) politikas veidošanā. Mēs izjūtam piederību Eiropas saimei un esam daļa no tās. Līdzīgi kā VIENOTĪBA ir pilntiesīga ETP dalībniece, VJO vieta ir YEPP”, pārliecināta L. Medene.

“Mūsu Eiropas partneri augsti novērtē Latvijas spēju pārvarēt ekonomiskās grūtības un VIENOTĪBAS, īpaši Valda Dombrovska paveikto. Viņi vienprātīgi uzskata, ka VJO, kā šobrīd vienīgajai organizācijai no Latvijas, ir vieta starp spēcīgākajām, labēji centriskajām Eiropas jaunatnes politiskajām organizācijām, skaļie un sirsnīgie aplausi pēc pozitīvā balsojuma ir tā apliecinājums”, uzskata VJO vadītāja.

Aizvadītās YEPP prezidentu sanāksmes laikā tika pārspriestas aktualitātes organizācijas darbā, kā arī pieņemtas vairākas rezolūcijas par aktualitātēm Eiropas politiskajā telpā, tajā skaitā arī par sarežģīto situāciju Ukrainā.

VJO ir partijas VIENOTĪBA jaunatnes organizācija un lielākā centriski-labējā politiskā jauniešu organizācija Latvijā.

YEPP ir Eiropas Tautas partijas jaunatnes organizācija un ir lielākā Eiropas politiskā jaunatnes organizācija, kas pārstāv 1,6 miljonus eiropiešu no 39 Eiropas valstīm. YEPP dibināta 1997. gadā un tā apvieno 57 organizācijas, kas pārstāv kristīgi demokrātiskas, konservatīvas un liberālkonservatīvas vērtības.

Informāciju sagatavoja:
Edgars Ikstens
VJO valdes loceklis
E-pasts: [email protected]

 

Dalies ar ziņu