Skip to main content

VP priekšnieks: arodbiedrību izteiktajiem pārmetumiem nav pamata

Saistībā ar Latvijas Apvienotās policistu arodbiedrības (LAPA) paziņojumiem par protesta akcijas rīkošanu pret pašreizējās iekšlietu ministres Lindas Mūrnieces atkārtotu virzīšanu iekšlietu ministres amatā, Valsts policijas (VP) priekšnieks ģenerālis Valdis Voins norāda, ka arodbiedrības izteiktie pārmetumi iekšlietu ministrei ir nepamatoti.

„Ja budžeta griešanas laikā mums nebūtu bijusi ministre ar tik stingru mugurkaulu, kas mūs nepārtraukti aizstāvēja, tad Valsts policija būtu piedzīvojusi daudz lielāku budžeta samazinājumu un VP normāla funkcionēšana tad būtu apdraudēta,” norāda V.Voins.

Šobrīd Valsts policija funkcionē normāli, lai arī tai ir līdzīgas grūtības kā jebkurai no valsts budžeta finansētai nozarei. Valsts policijas darbinieki turpina apzinīgi darīt savu darbu, kā rezultātā izdarīto noziedzīgo nodarījumu skaits lielākajā daļā no pozīcijām ir pat samazinājusies. „Arodbiedrības ir baidījušas sabiedrību visu šo laiku ar to, ka pieaugs noziedzība valstī, tomēr pēdējā pusotra gada darbības rezultāti to nekādā gadījumā neapliecina. Tāpēc nevaru arī piekrist arodbiedrību apgalvojumiem, ka notiek valsts iekšējās sistēmas sagraušana,” uzsver V. Voins.

Kā norāda V. Voins, tieši L. Mūrnieces laikā un ar viņas atbalstu Valsts policijā tika īstenotas ilgus gadus plānotās strukturālās reformas, kas ir ļāvis šī gada un arī nākamā gada budžetā ietaupīt ievērojamus finansiālos līdzekļus, kurus nenāksies noņemt no darbinieku algām.

Līdzās tam, tieši pateicoties iekšlietu ministres sniegtajam atbalstam valdībā, Valsts policija šogad un nākamgad ir plānojusi attīstīties. No nākamā gada aprīļa Valsts policijas Ventspils iecirknis pārcelsies uz darbam piemērotākām telpām, kas iegūtas no Aizsardzības ministrijas, savukārt Daugavpilī, Daugavgrīvas cietoksnī, tiek uzsākti rekonstrukcijas darbi, lai vienkopus izvietotu VP Latgales reģiona pārvaldi. „Arodbiedrībās ir iesaistījies mazs skaits Valsts policijas darbinieku, tāpēc šie paziņojumi nav uzskatāmi par visas Valsts policijas viedokli,” norāda V. Voins.

Informāciju sagatavoja:
Linda Neimane Zobena
Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību biroja vecākā inspektore
Tālr.67075394
[email protected]

Dalies ar ziņu