Skip to main content

Zināmas „Eiropas gada pašvaldības” titula ieguvējas

Ventspils pilsētas pašvaldība un Gulbenes novada pašvaldība ir ieguvusi titulu „Eiropas gada pašvaldība 2012”. Šīs pašvaldības Eiropas gada aktīvai novecošanai un paaudžu solidaritātei (2012) ietvaros rīkotajā konkursā saņēmušas augstāko vērtējumu par atbalstu iedzīvotāju aktīvām un veselīgām vecumdienām, starppaaudžu solidaritātei, kā arī Eiropas Savienības vērtību popularizēšanai un sabiedrības iesaistei starptautiskā sadarbībā.

Tā, izvērtējot otrās atlases kārtas 15 pretendentus četrās nominācijās, lēmusi konkursa komisija. Apbalvošanas ceremonija plānota 14. septembrī.

Labklājības ministrijas (LM) speciālisti no 19. jūlija līdz 3. augustam piedalījās konkursa „Eiropas gada (2012) pašvaldība” otrās kārtas vērtēšanā. „Šis konkurss deva iespēju pašvaldībām novērtēt paveikto, parādīt citiem savus sasniegumus un īstenotās iniciatīvas, kā arī apzināties tālāk veicamos darbus,” uzsver LM vērtēšanas komisijas pārstāvji.

Uzvarētājas nominācijā „Pašvaldība starppaaudžu sadarbībai”, kurā vērtēja veiksmīgi īstenotus pasākumus jauniešiem un senioriem, ir Jelgavas pilsētas pašvaldība un Alojas novada pašvaldība. Savukārt Balvu novada pašvaldība un Daugavpils pilsētas pašvaldība uzvarējušas nominācijā „Pašvaldība senioru vērtības celšanai sabiedrībā”.

Pašvaldības, kurās notiek veiksmīga veselības veicināšana, ir Liepājas pilsēta un Dobeles novads, iegūstot augstāko punktu skaitu nominācijā „Pašvaldība veselīgam dzīvesveidam”. Savukārt nominācija „Pašvaldība Eiropas Savienības vērtību popularizēšanai un iedzīvotāju iesaistei” ir piešķirta Rīgas pilsētas pašvaldībai.

Rūjienas novada pašvaldība, Bauskas novada pašvaldība, Kuldīgas novada pašvaldība, Jūrmalas pilsētas pašvaldība, Dagdas novada pašvaldība un Valmieras pilsētas pašvaldība iegūs speciālbalvas, kā arī īpašu atzinību par panākumiem konkrētā jomā.

Konkursu „Eiropas gada pašvaldība 2012” Latvijas Pašvaldību savienība sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Labklājības, Izglītības un zinātnes, Veselības un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju šogad rīko pirmo reizi. Turpmāk katru gadu šī konkursa tēma mainīsies atbilstoši attiecīgā Eiropas gada tēmai.

Atgādinām, ka šogad Eiropas gada aktīvai novecošanai un paaudžu solidaritātei (2012) ieviešanai Latvija ir izvirzījusi četras prioritātes: starppaaudžu sadarbības veicināšana, senioru vērtības celšana sabiedrībā, vecuma diskriminācijas darba tirgū mazināšana, kā arī aktīva un veselīga dzīvesveida sekmēšana. Eiropas gada 2012 atbildīgā institūcija Latvijā ir LM.

Informāciju sagatavoja:
Zane Brīvmane
Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67021666, 26134505
[email protected]

 

Dalies ar ziņu