Skip to main content

Āboltiņa: „AirBaltic” jāmeklē vietējais, nevis ārvalstu darbaspēks

Situācijā, kad Latvijā ir ļoti liels bezdarbs tieši jauniešu vidū, Latvijas nacionālās aviosabiedrības „AirBaltic” paziņojums par plāniem meklēt stjuartes Lietuvā un Igaunijā ir absurds. Uzskatām, ka „AirBaltic” būtu jāpārskata savs lēmums un atkārtoti jāuzrunā pašmāju jaunieši, uzskata partiju apvienības VIENOTĪBA līdzpriekšsēdētāja un partijas Jaunais laiks (JL) valdes priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

„Pēc Nodarbinātības valsts aģentūras datiem šobrīd valstī bez darba ir apmēram 20 tūkstoši jauniešu vecumā līdz 24 gadiem. Šovasar ļoti daudz jauniešu ir pabeiguši 12.klasi un gatavi vienlaicīgi ar mācībām uzsākt savas darba gaitas. Tāpēc nav pieņemami, ka mūsu pašu aviokompānija, kas turklāt pārstāv valsti, skaļi paziņo, ka viņu kritērijiem atbilstošākas būs stjuartes no kaimiņvalstīm, nevis vietējās jaunietes! Ar šādu attieksmi bezdarba problēmas Latvijā nekad netiks atrisinātas,” norāda Āboltiņa.

Arī ekonomikas ministrs Artis Kampars izvērtēs šādu „AirBaltic” lēmumu un plāno to pārrunāt ar kompānijas vadību, aicinot aizstāvēt valsts intereses, īpaši ņemot vērā faktu, ka tā ir Latvijas nacionālā aviosabiedrība, kurā lielākais akcionārs ir Latvijas valsts.

Papildus informācija:
Laila Timrota
frakcijas Jaunais laiks
sabiedrisko attiecību konsultante
Tālr.: 67087224, 29373547
E-pasts: [email protected] 

Dalies ar ziņu