Skip to main content

Kristovskis: Parex bankas partija Saskaņas centrs apdraud ekonomisko drošību

28.jūlijs (2010) Partijas „Pilsoniskā savienība” (PS) priekšsēdētājs un partiju apvienības VIENOTĪBA valdes priekšsēdētājs Ģirts Valdis Kristovskis uzskata, ka „Saskaņas centrs” (SC) grib ar nodokļu maksātāju naudu segt bijušo Parex bankas īpašnieku Kargina un Krasovicka zaudējumus. Cīnoties par savu ziedotāju naudas interesēm, SC kavē Parex bankas veiksmīgu pārdošanu, kas ir nacionālās ekonomiskās drošības jautājums.

„Tas, cik izmisīgi „Saskaņas centrs” cenšas kavēt Parex pārdošanu un tagad Satversmes tiesā apstrīd Saeimas pieņemto Kredītiestāžu likumu, liecina tikai vienu – SC jāatstrādā tie ziedojumi, ko visu šo gadu garumā SC ir saņēmusi no agrākajiem Parex bankas īpašniekiem. Arī pēdējie ziedojumi, ko, jau vairs nespējot slēpties, „Saskaņas centram” ziedojuši vairāki Parex bijušie darbinieki un īpašnieku pietuvinātās personas, spilgti to apliecina” saka Kristovskis.

Atgādināsim, ka dažas dienas pēc tam, kad SC iesniedza Saeimā Parex bankas bijušajiem īpašniekiem Karginam un Krasovickim izdevīgus grozījumus Kredītiestāžu likumā, SC uzreiz saņēma ziedojumus no kādreiz “Parex” augsta līmeņa darbinieka Andra Riekstiņa, kurš tagad ir bijušā bankas īpašnieka Valērija Kargina dēla vadītā uzņēmuma “MiniCredit” padomes loceklis. Dienu vēlāk 9000 latu šai pašai partijai ziedoja Kargina dēls Rems. Vēl pēc trim dienām – 9000 latu SC pārskaitījusi arī Kargina dzīvesbiedre Anna Barinova.

To, ka Parex pārdošana ir nacionālās ekonomiskās drošības jautājums, jau uzsvēris arī Ministru prezidents Valdis Dombrovskis. Viņš norādīja, ka „veiksmīga bankas pārdošana var būtiski uzlabot valsts makroekonomiskos rādītājus”.

SC šobrīd dara visu, lai Kargina un Krasovicka zaudējumus pa latam vien nomaksātu nodokļu maksātāji un lai bijušie īpašnieki varētu atgūt savu neveiksmīgi vadīto uzņēmumu uz tautas rēķina.

Dalies ar ziņu