Skip to main content

Āboltiņa: Balsu sadalījums 10. Saeimā izslēdz jebkādu nacionālo jautājumu risku

„Balsu sadalījums 10.Saeimā izslēdz jebkādu nacionālo jautājumu risku. Lēmumi, kas apdraudētu Latviju kā nacionālu Eiropas valsti, nav iespējami, jo, ņemot vērā ievēlēto partiju pārstāvniecību, nekādi nevar gūt vairākumu. Tāpēc riska jautājumi ir nevis nacionālie, bet gan ekonomiskie – strauja Eiropas Savienības fondu apgūšana, rūpniecības, reģionu ekonomikas un eksporta attīstība, efektīva valsts pārvalde,” uzskata politisko partiju apvienības VIENOTĪBA līdzpriekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

10.Saeimas galvenais uzdevums ir valsts ekonomiskās attīstības un tautsaimniecības izaugsmes nodrošināšana. Jaunajai Saeimai šie jautājumi jārisina konstruktīvi un konsekventi visu 10.Saeimas sasaukuma laiku ar maksimālu valsts pilsoņu doto mandātu skaitu. Ja valdība būs stabila, nacionālie vai etniskie jautājumi ar 10.Saeimas ievēlēšanu vairs nav apdraudēti, norāda Āboltiņa.

Āboltiņa uzsver, ka tagad Latvijai ir skaidri jāfokusējas uz ekonomiku un valsts pārvaldes efektivitātes uzlabošanu. Tam būs nepieciešami nopietni lēmumi, būs nepieciešams stabils un prognozējams Saeimas atbalsts un konstruktīvs darbs visu četru gadu laikā.

 

Dalies ar ziņu