Skip to main content

Āboltiņa: Kota draudu rezultātā cietēji būs vēlētāji

Latvijas Televīzijas (LTV) ģenerāldirektora Edgara Kota izteikumi par politiķu boikotu, atvēlot tiem mazāk sabiedriskā medija ētera laika, ir neadekvāti, un vienīgie cietēji no šādas rīcības būs vēlētāji, uzskata partijas Jaunais laiks (JL) valdes priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

„Attieksmes demonstrēšana”, saistot sabiedriska medija pamatfunkcijas – sabiedrības informēšanu un izglītošanu – ar televīzijas ēkas apsardzes nodrošināšanu, ir neadekvāta un liek domāt, ka sabiedrības tiesību un interešu ievērošana nav Kota kunga prioritāte,” norāda Āboltiņa.

Ir skaidrs, ka LTV līdzīgi kā daudzām citām iestādēm un institūcijām smagajos ekonomiskajos apstākļos finansējums nav pietiekams, taču Kota kungam būtu jāapzinās, ka vienīgie cietēji no šādas LTV „atriebības” politiķiem būs sabiedrība, kam priekšvēlēšanu laikā tiks liegta iespēja saņemt objektīvu, kritisku un analītisku informāciju par politiskajiem spēkiem, faktiski atstājot vēlētājus tikai politisko reklāmu un nopirktu raidlaiku varā, uzsver Āboltiņa.

JL arī aicina Nacionālo Radio un televīzijas padomi izvērtēt LTV ģenerāldirektora izteikumus un nodrošināt, ka LTV kā sabiedrisks medijs tomēr pilda tam ar likumu uzticētās sabiedrības informēšanas un izglītošanas funkcijas.

„Politiķu un sabiedrisko mediju uzdevums ir radīt apstākļus, lai vēlētāji paši izdarītu secinājumus un pieņemtu lēmumus, nevis aprobežoties ar iepriekš nopirktiem, nopulētiem un iestudētiem pasākumiem. Nav cita ceļa, kā ievēlēt gudru Saeimu, un tā ir gan politiķu, gan sabiedrisko mediju atbildība,” uzsver Āboltiņa.

JL jau iepriekš norādījis, ka gadījumā, ja vienīgais šķērslis, lai sabiedriskā televīzija arī šogad priekšvēlēšanu laikā varētu veidot analītisku diskusiju raidījumu ciklu, ir finansējuma trūkums, šie līdzekļi ir jārod valsts budžetā, norāda JL.

Papildus informācija:
Laila Timrota
frakcijas Jaunais laiks
sabiedrisko attiecību konsultante
Tālr.: 67087224, 29373547
E-pasts: [email protected] 

Dalies ar ziņu