Skip to main content

Āboltiņa sarunā ar Lietuvas vēstnieku uzsver abu valstu tirdzniecības apgrozījuma pieaugumu

Lietuva ir ne tikai mūsu valsts tuvākais kaimiņš un draugs, bet arī nozīmīgākais ekonomikas partneris, tādēļ pozitīvi, ka abu valstu tirdzniecības apgrozījumā vērojams stabils pieaugums. To Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa uzsvēra piektdien, 28. oktobrī, tiekoties ar Lietuvas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Ričardu Deguti (Ričardas Degutis). Vēstnieks Saeimā bija ieradies iepazīšanās vizītē.

Pārrunājot abu valstu ekonomisko sadarbību, puses ar gandarījumu secināja, ka Latvijas un Lietuvas tirdzniecības apgrozījums turpina pieaugt un nu jau sasniedzis pirmskrīzes līmeni. Tā Latvijas eksports uz Lietuvu 2011. gada pirmajā pusgadā, salīdzinot ar tādu pašu periodu iepriekšējā gadā, pieaudzis par 57 procentiem.

Ekonomiskās izaugsmes atjaunošanās potenciālajiem ārvalstu investoriem sniedz pārliecību, ka Baltija ir stabils un prognozējams reģions ar pievilcīgu investīciju vidi, sarunā atzina vēstnieks.

Puses bija vienisprātis par nepieciešamību padziļināt Baltijas valstu sadarbību dažādos politikas līmeņos, tostarp Baltijas parlamentāriešu sadarbību Baltijas Asamblejas ietvaros, kā arī ciešāk koordinēt Baltijas valstu nacionālās intereses Eiropas Savienībā (ES).

Īpaša uzmanība sarunā tika veltīta pieredzes apmaiņai pirms gaidāmās abu valstu ES prezidentūras. Latvija ES prezidējošās valsts pienākumus pildīs 2015. gadā, savukārt Lietuva divus gadus agrāk – jau 2013. gadā.

S. Āboltiņa sarunas gaitā arī darīja zināmu, ka 11. Saeimā drīzumā tiks veidotas deputātu grupas sadarbībai ar citu valstu parlamentiem. Saeimas deputātu grupa sadarbībai ar Lietuvas parlamentu darbojusies iepriekšējos parlamenta sasaukumos un, visticamāk, tāda tiks izveidota arī 11. Saeimā, apliecināja Saeimas priekšsēdētāja.

Jaunais Lietuvas vēstnieks R.Degutis ir karjeras diplomāts, darbu Lietuvas Ārlietu ministrijā uzsācis 1991. gadā. Iepriekš bijis Lietuvas vēstnieks Gruzijā, strādājis Lietuvas diplomātiskajās pārstāvniecībās Krievijā un Apvienotajā Karalistē.

Fotogrāfijas no tikšanās
Video no tikšanās 

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218
[email protected]

 

Dalies ar ziņu