Skip to main content

ASV vēstniece izsaka atzinību Pabrikam par valdības lēmumu pakāpeniski palielināt aizsardzības budžetu

Šodien, 28. oktobrī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tikās ar ASV vēstnieci Latvijā Džūditu Gārberi (Judith Garber). Vēstniece sveica ministru ar atkārtotu apstiprināšanu aizsardzības ministra amatā un izteica atzinību jaunajai valdībai par apņemšanos pakāpeniski palielināt finansējumu aizsardzībai, kas nostiprināts valdības deklarācijā.

Vēstniece uzsvēra, ka ASV ar izpratni raudzījās uz samazināto budžetu krīzes gados, taču tālāka budžeta samazināšana nebūtu pieļaujama. Viņa atkārtoti atzinīgi novērtēja pēdējos gados aizsardzības sistēmā veiktās reformas.

A. Pabriks informēja, ka Aizsardzības ministrija ir uzsākusi darbu pie četru gadu sadarbības starp Zemessardzi un Mičiganas Nacionālo gvardi plāna izstrādes, lai tā būtu sistemātiska un uz mērķi orientēta.

Tāpat A. Pabriks norādīja, ka Aizsardzības ministrija ir izstrādājusi jauno Valsts aizsardzības koncepciju, kurā noteikti valsts militārās aizsardzības stratēģiskie pamatprincipi, prioritātes un pasākumi miera, valsts apdraudējuma un kara laikā. Jau tuvākajā laikā šo dokumentu plānots iesniegt apstiprināšanai valdībā un Saeimā.

Tikšanās laikā ASV vēstniece pāstāstīja, ka šonedēļ apmeklējusi Cēsu instruktoru skolu, par kuru viņai palicis ļoti labs iespaids, tai skaitā par Latvijas karavīru vadīto apmācības kursu Moldovas instruktoriem, kas Moldovā nodrošina pāreju no padomju tipa seržantiem, kas nedrīkst pieņemt neatkarīgus lēmumus, uz moderno virsniekvietnieku institūtu.

Puses pārrunāja arī situāciju Tuvajos austrumos, ASV bruņoto spēku klātbūtni Eiropā, NATO samitu Čikāgā un citas aktualitātes.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālr.: 67335224
[email protected]
 

 

Dalies ar ziņu