Skip to main content

Āboltiņa un Štokenbergs Ziemassvētku noskaņās apmeklē Iļģuciema sieviešu cietuma bērnus

Trešdien, 22. decembrī, tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs un Saeimas priekšsēdētāja, bijusī tieslietu ministre Solvita Āboltiņa, turpinot viņas iedibināto tradīciju, Ziemassvētku noskaņās apmeklēja Iļģuciema sieviešu cietuma bērnus. Bērnu vajadzībām tika sarūpētas dažādas praktiskas dāvanas, kā arī rotaļlietas. Tāpat iestādei dāvināts mūzikas centrs un DVD atskaņotājs.

„Cietumā kopā ar savām mammām atrodas gan lielāki, gan mazāki bērni. Arī šie mazuļi gaida Ziemassvētkus – ar dāvanām, mīļiem vārdiem un kāda maza sapnīša piepildīšanos,” atzīst S. Āboltiņa. Viņai Iļģuciema sieviešu cietuma apmeklēšana Ziemassvētku priekšvakarā ir kļuvusi par ikgadēju tradīciju kopš tieslietu ministres amata pienākumu pildīšanas laikiem pirms septiņiem gadiem.

A. Štokenbergs norāda, ka viņš ar prieku pievienojas tradīcijai, lai iepriecinātu bērnus, kuriem daļa bērnības un svētki jāpavada šādā vidē, un izsaka pateicību visiem, kas palīdzējuši sarūpēt dāvanas. Tajā pat laikā ministrs ir gandarīts, ka ieslodzītajām ir nodrošināta iespēja būt kopā ar saviem bērniem un par tiem rūpēties, un bērniem ir iespēja būt kopā ar savu mammu, kas viņu pirmajā attīstības ciklā ir tik svarīgi.

Iļģuciema cietumā pašlaik uzturas seši mazuļi, no kuriem četriem bērniņiem ir aptuveni pusotrs gads, bet divi ir pavisam maziņi un nav vēl sasnieguši gada vecumu. Cietumā uzturas arī sešas nepilngadīgas meitenes.

Iļģuciema cietums ir vienīgais sieviešu cietums Latvijā, kurā uzturas sievietes, kas izdarījušas dažādu veidu noziedzīgus nodarījumus. Cietumā izveidotā Mātes un bērnu nodaļa nodrošina, lai ieslodzījuma laikā nenotiktu mātes un bērna atsvešināšanās.

Informāciju sagatavoja:
Inga Saleniece
Tieslietu ministra preses sekretāre
Tālr. 26564629
[email protected]

Dalies ar ziņu