Skip to main content

Mūrniece ar Krievijas Ārkārtas situāciju ministru pārrunā sadarbību

Šodien, 20. decembrī, Valsts prezidenta vizītes ietvaros iekšlietu ministre Linda Mūrniece Maskavā parakstīja divus līgumus un tikās ar Krievijas Federācijas Civilās aizsardzības, ārkārtas situāciju un dabas katastrofu seku likvidācijas (Ārkārtas situāciju) ministru Sergeju Šoigu, lai pārrunātu abu valstu sadarbības jautājumus.

Iekšlietu ministre L. Mūrniece šodien Maskavā parakstīja divus līgumus – Krievijas Federācijas valdības un Latvijas Republikas valdības līgums par sadarbību cīņā pret noziedzību, it īpaši tās organizētajās formās, kā arī Latvijas Republikas valdības un Krievijas Federācijas valdības vienošanos par sadarbību ārkārtējo situāciju novēršanas un likvidēšanas jomā.

Pēc Līgumu parakstīšanas iekšlietu ministre L.Mūrniece tikās ar Krievijas Federācijas Ārkārtas situāciju ministru Sergeju Šoigu. Tikšanās laikā abi ministri pārrunāja līdzšinējās veiksmīgās sadarbības jautājumus starp radniecīgajiem dienestiem, jo īpaši, kas attiecas uz savstarpējas palīdzības sniegšanu ārkārtas situācijās.

Tikšanās laikā S. Šoigu atzinīgi novērtēja Latvijas glābēju sniegto palīdzību mežu ugunsgrēku likvidēšanā pagājušajā vasarā. Tāpat tika pārrunātas turpmākās sadarbības perspektīvas. Tikšanās noslēgumā S. Šoigu uzaicināja Latvijas glābējus papildināt zināšanas Krievijas augstākajās mācību iestādēs.

Kā norādīja L. Mūrniece: „Līgumu parakstīšana un tai sekojošā tikšanās bija nozīmīga kā Latvijai, tā Krievijai. Šī vasara uzskatāmi parādīja ieguvumus, ko sniedz praktiskā sadarbība, kā arī nepieciešamību to stiprināt, lai ārkārtas situācijās viens otram varētu nekavējoties sniegt nepieciešamo palīdzību.”

L. Mūrniece tikšanās laikā ir izteikusi uzaicinājumu S. Šoigu apmeklēt Latviju, lai klātienē iepazītos ar Latvijas iekšlietu sistēmu un jau tuvākajā laikā Krievijas Ārkārtas situāciju ministram tiks nosūtīts arī oficiāls uzaicinājums.

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Liepa
LR iekšlietu ministres padomniece
Tālr.: 67219313
[email protected]

Dalies ar ziņu