Skip to main content

Āboltiņa: vērtīgs ir tas lats, kurš nonāk pie cilvēka

"Īpaši vērtīgs ir tas lats un eiro, kurš nonāk pie cilvēka, kuram tas visvairāk vajadzīgs. Tas ir lats un eiro, kurš tiek iztērēts bērna apģērbam vai labākai mājvietai – nevis luksusam un pārgalvīgai izšķērdībai," šodien, 28.septembrī, uzrunājot partijas VIENOTĪBA domes sēdes dalībniekus, norādīja VIENOTĪBAS priekšsēdētāja, Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Uzrunājot klātesošos, VIENOTĪBAS priekšsēdētāja definēja partijas prioritātes 2014.gada valsts budžeta veidošanā – sociālās nevienlīdzības mazināšana, demogrāfijas veicināšana un valsts ekonomiskās izaugsmes nodrošināšana.

Minimālo algu valstī saņem 200 000 cilvēku jeb teju katrs ceturtais strādājošais, atgādināja Āboltiņa, norādot, ka jau 2014.gadā, paaugstinot minimālo algu, ceļot neapliekamo minimumu un palielinot atvieglojumu par apgādājamo personu, ģimene, kurā aug divi bērni un abi vecāki strādājot saņem minimālo algu, varēs gadā nopelnīt par 300 latiem vairāk. Savukārt pēc indeksācijas vidējās pensijas saņēmējam pensijas apjoms gadā pieaugs par 80 latiem.

Mūsu kopīgais uzdevums ir ierobežotos valsts rīcībā esošos līdzekļus izmantot iespējami precīzi un efektīvi, lai palīdzētu gan uzņēmējiem, gan tām iedzīvotāju grupām, kas krasi izjūt ienākumu nevienlīdzību un visvairāk pakļauti bezdarba, nabadzības un emigrācijas riskiem, savā uzrunā uzsvēra Āboltiņa.

Nauda, ko arvien vairāk novirzām sociālajām vajadzībām, nav tikai abstrakts lielums un skaitlis budžetā, tai ir sava cilvēciska vērtība, kas ņemta vērā, domājot par sociālo politiku 2014.gada budžeta kontekstā, norādīja Āboltiņa.

"Politiķiem ir svarīgi saprast visas mūsu sabiedrības grupas – iekāpt citu cilvēku kurpēs, kuru ikdienas dzīve ir ļoti atšķirīga. Skolotāji; vientuļās māmiņas; policisti; pensionāri; cilvēki ar invaliditāti; jaunās ģimenes – visi šie cilvēki Latvijas valstij ir vienlīdz vajadzīgi, un visi kopā mēs veidojam Latvijas nākotni," pauda VIENOTĪBAS līdere.

Nevienlīdzības mazināšana ietver arī kvalitatīvas veselības aprūpes pieejamību neatkarīgi no ienākumu līmeņa, norādīja Āboltiņa. Tāpēc nākamā gada budžetā tiks nodrošināts papildus finansējums veselības aprūpes pakalpojumiem, ko ikdienā izjūt ikviens pacients, tai skaitā, lai steidzami mazinātu gaidīšanas rindas, risinātu būtiskākās problēmas veselības aprūpes pakalpojumu pieejamībā un palielinātu mediķu algas, pauda Āboltiņa.

Politiķe arī atzina, ka pēdējās nedēļās publiskajā telpā saistībā ar 2014. gada valsts budžeta veidošanu sadzirdams daudz kritikas, aizvainojumu un pat šantāžas. "Dažiem sociālie jautājumi šķiet labs iemesls populistiskai pašreklāmai – bez kāda sakara ar valsts ilgtermiņa attīstību un domājot tikai par nākamajām Saeimas vēlēšanām, it kā ar vienu pabalstu varētu atrisināt visu šo samilzušo problēmu kopumu," norādīja Āboltiņa.

Savukārt VIENOTĪBAS pieeja balstīta ilgtermiņā, ņemot vērā arī rītdienas un parītdienas sociālās vajadzības, norādīja Āboltiņa, uzsverot, ka demogrāfija nav tikai pabalsti, bet jautājums, kas jāaplūko kompleksi. "Demogrāfiskās situācijas uzlabošanai Latvijā svarīgi ir visi – gan vecāki, gan bērni, gan vecvecāki," pārliecību pauda Āboltiņa.

"Latvijas nākotne jāveido kopīgiem spēkiem; tikai tā veidojas sabiedrība, kas pati spēj sevi uzturēt, pārvaldīt un lemt par savu nākotni," savu uzrunu noslēdza VIENOTĪBAS priekšsēdētāja.

Šodien, 28.septembrī, Cēsīs norisinās partijas VIENOTĪBA domes sēde, kurā VIENOTĪBAS domes dalībnieki kopā ar nozares pārstāvjiem analizē sociālās nevienlīdzības mazināšanas iespējas sabiedrībā, kā arī pārrunā citas 2014.gada valsts budžetā ietvertās prioritātes.

Dalies ar ziņu