Skip to main content

Aizsardzības ministrija aicina pirms Lāčplēša dienas salocīt 12 kilometrus sarkanbaltsarkano lentīšu

Aizsardzības ministrija šogad sagādājusi 12 kilometrus sarkanbaltsarkano lentīšu un aicina Latvijas iedzīvotājus no 7. līdz 10. novembrim piedalīties lentīšu locīšanas pasākumos Rīgā un reģionos.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks uzsāks sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanas akciju Rīgā, Latvijas Kara muzejā kopā ar skolēniem 7. novembrī plkst. 11:15.

No 7. līdz 9. novembrim laikā no plkst. 16:00 līdz 19:00 visi interesenti aicināti piedalīties Lāčplēša dienas ieskaņas pasākumos Kara muzejā, kopā ar karavīriem locīt sarkanbaltsarkanās lentītes, baudīt muzikālos priekšnesumus un iepazīties ar regulāro spēku un Zemessardzes vienību prezentācijām.

7. novembrī par dienestu stāstīs karavīri no Gaisa spēku aviācijas bāzes, 8. novembrī – Sauszemes spēku kājnieku brigādes un Nacionālās aizsardzības akadēmijas pārstāvji, savukārt 9. novembrī – Jūras spēku Flotiles pārstāvji. Pasākumos uzstāsies vijolnieku ansamblis „Kantilēna”, Skaistkalnes jaunsargu orķestris un koris „Tēvija”. Visiem klātesošajiem būs unikāla iespēja nofotografēties uz 6×12 metru lielā Latvijas karoga fona, kuru katru gadu ir redzams lidojam aiz helikopteriem 18. novembra parādē.

10. novembrī sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanas pasākums Latvijas Kara muzejā notiks no plkst. 12:00 līdz 15:00 kopā ar zemessargiem un jaunsargiem, tajā uzstāsies Dobeles zemessargi un Tihovsku dziedošā ģimene.

Īpaši sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanas pasākumi tiks organizēti pilsētās, kurās notikušas nozīmīgas Brīvības cīņu kaujas un kuru vārdos nosaukti jaunie patruļkuģi – Skrundā, Viesītē, Cēsīs, Rēzeknē un Jelgavā. Tajos piedalīsies patruļkuģu komandu pārstāvji un kuģu krustmātes.

Pateicoties iedzīvotāju atsaucībai, sarkanbaltsarkanās lentītes šogad tiks locītas arī Alūksnē, Daugavpilī, Jēkabpilī, Liepājā, Valmierā un Ventspilī.

Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67335224
[email protected]

Dalies ar ziņu