Skip to main content

RD Vienotība: Rīgas domes vadība nespējot samazināt tēriņus, saglabā Rīgas budžets deficītu vairāk kā 55 miljonu latu apmērā

Rīgas pilsētas budžets turpina „gāzēt dzelmē”, Rīgas domes vadība visus pašvaldības budžeta papildus ieņēmumus laikam uzskata par „no gaisa nokritušiem” līdzekļiem, kurus nekavējoties jāsteidz iztērēt, informē partijas „Vienotība” Rīgas domes deputātu frakcijas vadītājs Olafs Pulks.

Rīgas 2012. gada budžeta ieņēmumi pārsnieguši prognozētos, to var uzskatīt par veiksmi, bet varbūt tā ir slikta plānošana. Lielākā daļa no budžeta izdevumiem – apmēram trešdaļa, paredzēta papildus dotācijas piešķiršanai SIA „Rīgas satiksme”, sasniedzot gandrīz 62 miljonus latu lielu gada dotāciju. Jau zināms, ka 2013. gada Rīgas budžeta projektā SIA „Rīgas satiksme” pieprasījusi papildus dotāciju 18,3 miljonu latu apmērā.

Kopumā budžeta izdevumus plānots palielināt par 17,3 miljoniem latu, to var uzskatīt par lielu rūpēšanos par rīdziniekiem, bet varbūt tā ir slikta saimniekošana, norāda frakcijas vadītājs O. Pulks.

RD Vienotība deputāti iesnieguši vairākus priekšlikumus paredzot gan līdzekļu samazināšanu, gan citu projektu atbalstīšanai, uzskatot to par lielāku prioritāti.

RD Vienotība deputāti rosina nepiešķirt papildus dotāciju Ls 400 000 apmērā Rīgas atpazīstamības programmā, jo šādu summu nav iespējams līdz gada beigām likumiski iztērēt.

Savulaik, kategoriski tika noraidītas RD Vienotība deputātu aizdomas, ka pašvaldības kapitālsabiedrībai SIA „Rīgas meži” būs vajadzīgas papildus dotācijas, lai pildītu uzņemtās funkcijas, kuras pārņēma no SIA „Rīgas dārzi un parki”.

„Šodien mūsu aizdomas ir apstiprinājušās un SIA „Rīgas meži” papildus prasa vairāk kā 250 tūkstošus latu, bet solījumi jāpilda”, uzskata deputāts Valdis Gavars, tādēļ rosinājis šo papildus naudu nepiešķirt.

Deputāte Lita Beire rosinājusi piešķirt papildus finansējumu Tautas mākslas un pašdarbības kolektīvu vadītāju darba samaksas nodrošināšanai un Rīgas kultūras iestāžu tehniskā aprīkojuma papildināšanai, attiecīgi šiem mērķiem paredzot 26 687 Ls un 16000Ls.

Deputāte Ieva Akuratere iesniegusi priekšlikumu plānotos papildus Ls 20 000 Rīgas pilsētas slidotavai novirzīt kultūras centru „Imanta” un „Iļģuciems” energoapgādes sistēmu uzlabošanai un telpu siltināšanai.

RD Vienotība jau vairakkārt uzsvērusi jautājumu par vienlīdzības nodrošināšanu Rīgas pilsētas sabiedriskajā transportā, tādēļ deputāts Juris Viņķelis atkārtoti iesniedzis priekšlikumu piešķir atlaides sabiedriskajā transportā arī arodskolu audzēkņiem. Deputāti aprēķinājuši, ka šī mērķa īstenošanai nepieciešami Ls 132 000.

Papildus informācija:
Olafs Pulks
Tālr.: 29450254

Informāciju sagatavoja:
Ieva Graudiņa – Šutko
partijas „Vienotība” Rīgas domes deputātu frakcijas referente
Tālr.: 26189652, 67105864
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu