Skip to main content

Konferencē meklēs risinājumus labākam regulējumam valsts kapitāldaļu pārvaldībā un publisko pakalpojumu jomā

Kā efektīvāk pārvaldīt valsts kapitālsabiedrības un kapitāldaļas un kā pilnveidot publisko pakalpojumu sistēmu Latvijā? Šiem un citiem jautājumiem risinājumus meklēs konferencē „Labāks regulējums efektīvai pārvaldībai un partnerībai” šonedēļ 8. – 9. novembrī.

Konferenci atklās Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edgars Sprūdžs un Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) prezidents Vitālijs Gavrilovs.

Pēcāk Valsts kancelejas direktores vietniece Eva Upīte stāstīs par īstenotajām un plānotajām aktivitātēm administratīvā sloga samazināšanā. Ekonomikas ministrijas Uzņēmējdarbības konkurētspējas departamenta direktores Ilzes Beināres kompetencē būs konferences jautājums par uzņēmējdarbības vides uzlabošanas pasākumiem. Savukārt LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone runās par reformām kā ekonomikas pārmaiņu iespēju. Būs iespēja uzklausīt arī Lietuvas un Igaunijas Darba devēju konfederācijas pārstāvju teikto par teikto par publiskā sektorā veiktajām reformām un partneru iesaisti kvalitatīvu pārmaiņu veikšanā.

Konferences pirmās dienas otrā daļa pilnībā tiks veltīta valsts kapitālsabiedrību un kapitāldaļu pārvaldības jautājumam. Tiks prezentēts gan pētījums, gan diskutēts par pārvaldības jauno modeli. Skatu no malas sniegs kapitālsabiedrību pārvaldības eksperts no Somijas Peka Timonens (Pekka Timonen). Attiecīgi par šo tēmu tiks rīkota arī diskusija konferences ietvaros.

Konferences otro dienu atklās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretārs Aleksandrs Antonovs. Pēc tam plānota svinīga ceremonija, kurā tiks pasniegtas Efektīvas pārvaldības Gada balvas privātajā, pašvaldību un valsts sektorā.

Otrās dienas turpinājumā tiks analizēti iespējamie risinājumi publisko pakalpojumu sistēmas pilnveidošanai Latvijā. Tāpat klātesošie tiks iepazīstināti ar publisko pakalpojumu identificēšanas un izvērtēšanas rezultātiem. Pasaules pieredzi publisko pakalpojumu sniegšanā analizēs asoc. prof. Iveta Reinholde. Savukārt VARAM valsts sekretāra vietnieks Arnis Daugulis prezentēs apzinātos darbības virzienus un iespējamos risinājumus publisko pakalpojumu sistēmas uzlabošanai Latvijā.

Par publiskajiem pakalpojumiem tiks diskutēts arī konferences otrās dienas noslēgumā. Par sistēmas pilnveidošanas izaicinājumiem un risinājumiem, kā arī par mijiedarbību starp valsts un pašvaldību pakalpojumu sniegšanu diskutēs gan valsts pārvaldes institūciju, gan nozaru asociāciju un pašvaldību pārstāvji, kā arī uzņēmēji un pētnieki.

Konferencē paredzēta arī mediju dalība. Detalizēta konferences programma pieejama Ministru kabineta mājaslapā.

Pasākums notiks viesnīcā „Radisson Blu Hotel Latvija”, Rīgā, Elizabetes ielā 55.

Ikgadējo konferenci kopīgi organizē Valsts kanceleja, VARAM un LDDK.

Konferenci varēs vērot arī tiešraidē.

Papildus informācija:
Ilze Pavlova
Komunikācijas departamenta
vadītāja vietniece
Valsts kanceleja
Tel.: 67082902, 26533905
E-pasts: [email protected]

Kristīne Barševska
Preses sekretāre
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr.: 67026533, 26417267
E-pasts: [email protected]

Agnese Alksne
Korporatīvās sociālās atbildības un komunikācijas eksperte
Latvijas Darba devēju konfederācija
Tālr.: 29443666
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu