Skip to main content

Aizsardzības ministrs pateiksies karavīriem par ieguldījumu starptautiskās operācijas popularizēšanā Latvijas skolās

Šodien, 10. jūlijā, Latvijas armijas 93. dzimšanas dienā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks pateiksies karavīriem, kuri piedalījās Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku kopīgi organizētajā lekciju ciklā Latvijas skolās.

Pasākums notiks Aizsardzības ministrijā plkst. 11:00.

Aizsardzības ministra pateicību par ieguldījumu starptautiskās operācijas popularizēšanā Latvijas skolās saņems Sauszemes spēku 1. kājnieku bataljona komandiera vietnieks majors Aivars Krjukovs, Štāba bataljona pārstāvji – kapteinis Normunds Celmiņš un kapteinis Edgars Liepiņš, Jūras spēku flotiles pārstāvji – bocmanis Dzintars Cinovskis un kaprālis Jānis Rusiņš, 1.Zemessardzes novada pārstāvji – štāba virsseržants Valters Rūpnieks un kaprālis Mareks Katuļskis, 2. Zemessardzes novada pārstāvji – majors Normunds Baranovs, virsseržants Māris Ezeriņš, kaprālis Ingolfs Lūsis un zemessargs Jānis Bukāts.

Projekts Latvijas skolās norisinājās no šā gada marta līdz maijam. Reizi nedēļā aizsardzības nozares pārstāvji viesojās kādā no Latvijas skolām – Rankas arodvidusskolā, Zaļenieku arodvidusskolā, Olaines 1. vidusskolā, Mālpils vidusskolā, Nītaures vidusskolā, Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolā, Cesvaines internātpamatskolā, Cesvaines vidusskolā, Grobiņas ģimnāzijā un Ludzas 2. vidusskolā.

Lekciju cikla mērķis bija veidot un uzturēt karavīru saikni ar sabiedrību, kā arī veicināt skolēnu izpratni par Latvijas dalību NATO, kolektīvo aizsardzību un aizsardzības nozari. Tiekoties ar skolēniem, karavīri stāstīja arī par Latvijas dalību Eiropas Savienības vadītajā pretpirātisma operācijā „Atalanta” un starptautiskajā operācijā Afganistānā.

Sakarā ar padziļināto skolu interesi par starptautiskās drošības aktualitātēm, plānots, ka aizsardzības nozares lekciju cikls atsāksies rudenī.

Papildu informācija par Latvijas armijas izveidošanu un Latvijas armijas 93. dzimšanas dienas pasākumiem pieejama Nacionālo bruņoto spēku interneta vietnē.

Informāciju sagatavoja:
Virsleitnante Sandra Brāle
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: +371 67335067; +371 29295730
[email protected]

 

Dalies ar ziņu