Skip to main content

Ar nelikumīgām metodēm cenšas panākt sev vajadzīgo Komercģimnāzijas skolēnu mācīšanos Rīgas 2. ģimnāzijā

Politisko partiju apvienības „Vienotība” Rīgas Domē (RD) pārstāvēto partiju „Jaunais laiks” (JL) un „Pilsoniskā savienība (PS) frakcijas informē, ka, lai piespiestu Rīgas Komercģimnāzijas skolēnus turpmāk mācīties Rīgas 2. ģimnāzijā, tās direktors Valdis Jēkabsons paņēmis skolēnu personas lietas (arī veselības kartes) bez vecāku atļaujas, pēc tam izdarot psiholoģisku spiedienu uz skolēniem, lai viņi noslēgtu līgumu ar Rīgas 2. ģimnāziju.

Rīgas Komercģimnāzijas bērnu vecāki ir sašutuši par izdarīto psiholoģisko spiedienu uz bērniem un, iespējams, arī izteiktajiem draudiem, tāpēc vērsušies Valsts policijā ar iesniegumu, lai nepieļautu šādu situāciju turpmāk un atbildīgās amatpersonas tiktu sodītas.

PS un JL frakciju deputāti atgādina, ka RD Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja E. Aldermane apgalvoja, ka Rīgas 2. ģimnāzija uzņems visus Komercģimnāzijas skolēnus un tiks turpinātas visas skolā īstenotās izglītības programmas, bet šobrīd tiek veikta atsevišķu skolēnu atlase, kas ir klajā pretrunā ar Aldermanes sacīto. Komitejas priekšsēdētājas līdz šim publiskajā telpā paustais liek domāt, ka Jēkabsona rīcība ir saskaņota un situāciju kontrolē Aldermane.

Politisko partiju apvienības „Vienotība” Rīgas Domē pārstāvēto partiju „Jaunais laiks” un „Pilsoniskā savienība” frakciju deputāti uzskata, ka nav pieļaujama situācija, kad augsta līmeņa vadītājs izglītības iestādē realizē krimināla rakstura darbības un atgādina, ka šodien pēc RD opozīcijas partiju pieprasījuma plkst. 16.00 sasaukta RD ārkārtas sēde, kurā tiks izlemts Rīgas Komercģimnāzijas turpmākais liktenis.

Informāciju sagatavoja:
Pilsoniskās savienības konsultante preses jautājumos
Sallija Benfelde

Dalies ar ziņu