Skip to main content

Arī Dobeles, Auces un Tērvetes pašvaldību vadītāji novērtē jauno finanšu izlīdzināšanas modeli

Finanšu ministrs Jānis Reirs trešdien, 25. martā, reģionālajā darba vizītē apmeklēja Dobeli, kur tikās ar Dobeles, Tērvetes un Auces pašvaldību vadītājiem, lai pārrunātu jauno finanšu izlīdzināšanas modeli.

“Pēdējo nedēļu laikā regulāri tiekos ar pašvaldību vadītājiem, lai diskutētu par jauno pašvaldību finanšu izlīdzināšanas modeli. Šajās diskusijās ir saņemti vērtīgi priekšlikumi, kas jauno modeli ļaus izstrādāt maksimāli atbilstošu ikvienas pašvaldības interesēm. Mūsu galvenais mērķis bija nodrošināt reģionāli sabalansētu un līdzsvarotu resursu pieejamību visām pašvaldībām neatkarīgi no to lieluma vai cilvēku skaita,” sanāksmes laikā klātesošajiem norādīja finanšu ministrs Jānis Reirs.

Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas (PFI) modelis izstrādāts finanšu ministra vadībā, sadarbojoties un uzklausot pašvaldību vadītāju ieteikumus ministra izveidotajā Konsultatīvajā padomē par pašvaldību finanšu jautājumiem.

Jaunais modelis ir vienkāršs un caurskatāms. Paredzēts, ka PFI modelis veicinās pašvaldību ieinteresētību attīstīt saimniecisko darbību savā teritorijā, jo nodokļu ieņēmumu pieaugums visām pašvaldībām dos arī izlīdzināto ieņēmumu pieaugumu. Vienlaikus tiek būtiski vienkāršota modeļa aprēķina formula. Tajā saglabāti arī labākie jau esošās sistēmas principi.

Tērvetes novada domes priekšsēdētāja Dace Reinika norāda: “Arī no mazo pašvaldību viedokļa Finanšu ministrijas piedāvātais jaunais pašvaldību finanšu izlīdzināšanas modelis ir sociāli taisnīgs. Mēs atbalstām modeļa izskatīšanu Saeimā, lai tas varētu sākt praktiski darboties jau no 2016. gada 1. janvāra.”

Tāpat vizītes laikā ministrs apmeklēja Valsts ieņēmumu dienesta Dobeles nodaļu.

Jau ziņots, ka 13. martā ministrs apmeklēja Madonu, savukārt 19. martā Jēkabpili, kur apkārtējo reģionu pašvaldību vadītāji atzinīgi novērtēja jauno modeli. Tas jau izpelnījies arī Latvijas Lielo pilsētu asociācijas atzinību.

Finanšu ministrs Jānis Reirs jauno modeli ir pārrunājis arī ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu, kurš novērtēja ministrijas līdzšinējo veikumu PFI likumprojekta izstrādāšanā un sadarbību ar pašvaldībām. Tāpat Valsts prezidents uzsvēra, ka jauno modeli nepieciešams apstiprināt pēc iespējas ātrāk, lai to varētu pielietot jau no 2016. gada.

Informāciju sagatavoja:
Maija Straupmane
Komunikācijas departamenta direktora vietniece
Tālr. (+371) 67083938
E-pasts: [email protected]

 

Dalies ar ziņu