Skip to main content

Ārlietu ministra tikšanās ar NATO ģenerālsekretāru

12. novembrī ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis Briselē tikās ar NATO ģenerālsekretāru Andersu Fogu Rasmusenu (Anders Fogh Rasmussen). Sarunas laikā puses pārrunāja gaidāmo NATO Lisabonas samitu (19. – 20.novembris) un tajā izskatāmos jautājumus.

NATO ģenerālsekretārs A.F.Rasmusens apsveica ārlietu ministru Ģ. V. Kristovski ar stāšanos amatā. Savukārt ārlietu ministrs Ģ. V. Kristovskis pauda gandarījumu par NATO ģenerālsekretāra A.F.Rasmusena vadībā sagatavoto jaunās NATO Stratēģiskās koncepcijas projektu. “Saskaņā ar mūsu redzējumu kolektīvā aizsardzība arī turpmāk jāsaglabā kā Alianses pamatuzdevums. Lai reaģētu uz pēdējās desmitgades izmaiņām pasaulē, sabiedrotajiem aktīvi jāsadarbojas ar partneriem un jāstrādā pie veidiem, kā stāties pretī jaunajiem draudiem un izaicinājumiem”, uzsvēra ārlietu ministrs Ģ. V. Kristovskis.

Pārrunājot operācijas Afganistānā gaitu, ārlietu ministrs akcentēja, ka Latvija pildīs savas saistības NATO ietvaros, tostarp Afganistānā. Tāpat ministrs uzsvēra, ka Latvija piešķir lielu nozīmi Afganistānas valdības centieniem pārņemt arvien lielāku atbildību par drošību savā valstī. Ministrs uzsvēra sabiedroto ne-militāro kravu tranzītu caur Latvijas ostām, kas ir būtisks ieguldījums kopējos centienos situācijas Afganistānā stabilizēšanā. NATO ģenerālsekretārs augstu novērtēja Latvijas devumu NATO kolektīvās drošības stiprināšanā, kā arī pateicās Latvijai kā Ziemeļu tranzīta koridora vadošajai valstij, nodrošinot NATO ne-militāro kravu plūsmu uz Afganistānu.

Diskutējot par plānotās NATO – Krievijas valstu vadītāju tikšanās saturu Lisabonā, ārlietu ministrs Ģ. V. Kristovskis pauda atbalstu NATO ģenerālsekretāra redzējumam par NATO – Krievijas dienaskārtības turpmāko attīstību.

Sarunas nobeigumā NATO ģenerālsekretārs pauda viedokli, ka fakts, ka Valdis Dombrovskis pēc parlamenta vēlēšanām tupina pildīt Ministru prezidenta pienākumus, liecina par Latvijas politisko un ekonomisko briedumu.

 

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas

Preses un informācijas nodaļa

Dalies ar ziņu