Skip to main content

Kampara tikšanās ar ASV vēstnieci Latvijā

Ekonomikas ministrs Artis Kampars pēc atkārtotas apstiprināšanas amatā vakar, 12.novembrī, tikās ar ASV ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijā Džūditu Gārberi (Judith Gail Garber), lai pārrunātu gan līdzšinējo sekmīgo sadarbību enerģētikas, investīciju u.c. jomās, gan apspriestu sadarbības paplašināšanu jaunās valdības ietvaros.

„Turpinot darbu Ekonomikas ministrijā manas prioritātes būs Latvijas konkurētspējas veicināšana, investīciju piesaistīšana, kā arī enerģētikas un rūpniecības sektora attīstīšana. Latvijā ir jāatjauno ražošanas tradīcijas, veicinot eksportspējīgu preču ražošanu, un šajā procesā ar investīcijām aicināti piedalīties arī ASV uzņēmēji,” norādīja ekonomikas ministrs Artis Kampars.

Dž. Gārbere tikšanās laikā atzina, ka ASV atbalsta aktīvāku un plašāku sadarbību ar Latviju uzņēmējdarbības jomā. ASV uzņēmēji ir ieinteresēti sadarboties militāro iepirkumu ietvaros, iegādājoties Latvijas uzņēmumu ražotās preces, un norādīja, ka Latvijas uzņēmējiem ir labs potenciāls, tomēr jāveicina uzņēmēju aktīvāka iesaistīšanās šajos projektos. ASV vēstniece norādīja, ka būtisks priekšnoteikums veiksmīgai ārvalstu investīciju piesaistei ir uzņēmējdarbības vides attīstīšana, padarot to caurskatāmu un prognozējamu.

Ministrs un vēstniece ir vienisprātis, ka abu valstu sadarbību ekonomikā varētu veicināt, rīkojot uzņēmēju konferenci un aktivizējot saites ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru.

 

Informāciju sagatavoja:
LR Ekonomikas ministrijas
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tel.: 67013193

Dalies ar ziņu