Skip to main content

Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre piedalīsies konferencē Berlīnē par EDSO nākotni

No 5. līdz 7. aprīlim Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica Berlīnē piedalīsies Vācijas prezidentūras Eiropas Drošības un sadarbības organizācijā (EDSO) rīkotajā konferencē “EDSO nākotne”. Konferencē Z. Kalniņa-Lukaševica uzstāsies paneļdiskusijā par pretošanos asimetriskajiem draudiem, tostarp sniedzot Latvijas skatījumu par hibrīdo apdraudējumu un starptautisko organizāciju, tai skaitā EDSO lomu tā novēršanā. Par asimetriskiem draudiem konferencē diskutēs arī Berlīnes digitālās sabiedrības institūta direktors Sandro Gaikens (Sandro Gayken), Belgradas Politiskās izcilības fonda prezidente Sonja Lihta (Sonja Licht) un EDSO domnīcu un akadēmisko institūciju tīkla koordinators Volfgangs Celners (Wolfgang Zellner).

Tāpat Z. Kalniņa-Lukaševica piedalīsies apaļā galda diskusijā par kopēju pieeju meklēšanu cīņai pret ekstrēmismu un diskusijā par kiberdrošību – kā digitālajā laikmetā līdzsvarot drošību, brīvību un labklājību.

EDSO konference pulcēs vairāk nekā 50 dalībnieku no 23 pasaules valstīm – valsts iestāžu, starptautisko organizāciju, pētniecības institūtu un domnīcu pārstāvjus, kas apspriedīs Eiropas un pasaules drošības, informācijas kara, kiberdrošības, ekonomikas un migrācijas jautājumus.

Parlamentārā sekretāre tiksies arī ar Vācijas EDSO prezidentūras īpašo pārstāvi, Bundestāga deputātu, koordinatoru pilsoniskās sabiedrības jautājumos ar Krieviju, Centrālāzijas un Austrumu partnerības valstīm, un Ārlietu komisijas locekli Gernotu Erleru (Gernot Erler). Sarunā ar G. Erleru plānots pārrunāt Vācijas prezidentūru EDSO prioritātes humanitārās dimensijas jomā, kas veicina cilvēktiesību un demokrātiskas, tiesiskas valsts principu ievērošanu. Tāpat tiks pārspriestas aktualitātes Krievijā, Centrālāzijā un Austrumu partnerības valstīs.

EDSO ir 57 valstu organizācija, kuras mērķis ir konfliktu novēršana ar tā dēvētās ātrās reaģēšanas instrumentu palīdzību, krīžu noregulējums un pēckonfliktu reabilitācija Eiropas kontinentā. Organizācijas redzeslokā ir politiski militārās, ekonomiskās, vides un cilvēka drošības jautājumi. Šogad EDSO prezidējošā valsts ir Vācija, bet nākamgad pienākumus pārņems Austrija.

Papildus informācija:
LR Ārlietu ministrija
Informācijas un sabiedrisko attiecību departaments
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: (+371) 67016 272
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu