Skip to main content

Ārlietu ministrs aicina vienoties par Eiropas Komisijas prezidenta kandidātu

29. un 30. maijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Savienības (ES) Vispārējo lietu padomes neformālajā sanāksmē Atēnās, kur galvenā uzmanība tika pievērsta ES starpinstitūciju attiecībām un ES Vispārējo lietu padomes lomai ES politiku veidošanā.

Ministri pārrunāja Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu ietekmi uz ES turpmāko virzību dažādu politiku jomās, kā arī attiecībās starp galvenajām ES institūcijām – ES Padomi, Eiropas Parlamentu un Eiropas Komisiju (EK). Ministri diskutēja par ES līgumos noteiktā ES institūciju līdzsvara saglabāšanu un efektīvas sadarbības nodrošināšanu saistītos jautājumos. Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs norādīja, ka būtiski saglabāt līgumos paredzēto līdzsvaru starp ES institūcijām un esošo starpinstitūciju vienošanos pārskatīšana nebūtu efektīva. Latvijas ārlietu ministrs arī vērsa uzmanību uz zemo vēlētāju aktivitāti EP vēlēšanās, kā arī radikālo politisko spēku ietekmes pieaugumu EP. Diskutējot par jaunās EK prezidenta izvēles procesu, ministrs pauda cerību, ka process būs pietiekami ātrs un efektīvs, lai tas negatīvi neietekmētu Komisijas darbu. E. Rinkēvičs aicināja pēc iespējas drīzāk vienoties par EK prezidenta kandidātu un sākt veidot jauno EK. Ministrs uzsvēra, ka ES nevar atļauties garas un neproduktīvas politiskās intrigas par ieņemamajiem amatiem. EP, EK un citām ES institūcijām jāstrādā, lai ES atgūtu konkurētspēju, ekonomikas attīstību un pilsoņu uzticību ES.

Sanāksmes laikā ministri arī diskutēja par Vispārējo lietu padomes darba uzlabošanu, analizējot iespējas stiprināt tās lomu un nozīmi ES politikas veidošanā.

Dalies ar ziņu