Skip to main content

Ārlietu ministrs ar jauno Austrijas vēstnieku Latvijā pārrunā sadarbības iespējas

9. septembrī ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovski tikās ar jauno Austrijas vēstnieku Latvijā Dr. Štefanu Pēringeru ( Dr. St. Pehringer). Ārlietu ministrs pozitīvi novērtēja attīstīto dialogu Latvijas un Austrijas starpā, īpaši uzslavējot izcilo un plašo sadarbību kultūras jomā. „Lepojamies, ka latviešu diriģents Mariss Jansons 2012. gada sākumā kopā ar Vīnes Filharmoniķu orķestri diriģēs slavenos Vīnes Jaungada koncertus. Latvijas sabiedrībā vienmēr augsti ir ticis novērtēts Austrijas vēsturiskais mantojums un kultūra, kā arī Austrijas ietekme uz mūsdienu starptautisko politiku,” pauda Kristovskis. Viņš norādīja, ka Austrijas dziļās ekspertu zināšanas par Eiropas Savienības politikām ir joma, kas Latvijai šķiet ļoti interesanta.

Dr. Štefans Pēringers atzinīgi novērtēja tūrisma jomas attīstību, konstatējot augošo interesi Austrijā par tūrismu Latvijā. Vēstnieks piekrita ministra teiktajam par Latvijas kultūras jomas pārstāvju labo atpazīstamību Austrijā, pieminot tādus labi pazīstami vārdus kā Elīna Garanča, Mariss Jansons un Alvis Hermanis.

Vēstnieks atzina, ka abu valstu ģeogrāfiskā situācija, proti, Austrijas robežošanās ar svarīgiem reģioniem Eiropas Dienvidos, tostarp, Balkāniem un Latvijas robežošanās ar ES nozīmīgām Austrumu valstīm ļauj saskatīt zināmas līdzības Austrijas un Latvijas kā sadarbības tilta potenciālā. Abu valstu pārstāvji bija vienisprātis par nepieciešamību turpināt Latvijas un Austrijas attiecību nostiprināšanu, attīstot aktīvu politisko dialogu, padziļinot sadarbību kultūrā un ekonomikā.

Pārrunājot ES daudzgadu budžetu, Ģ. V. Kristovskis uzsvēra nepieciešamību panākt taisnīgu sadali ES lauksaimniecības un kohēzijas fondu finansējumā, tāpēc pašreizējais Eiropas Komisijas piedāvājums ir jāuzlabo. Ministrs atzīmēja, ka Latvijai ļoti svarīgs ir enerģētikas jautājums – atjaunojamā enerģija, energoefektivitātes palielināšana, enerģijas avotu diversifikācija, lai palielinātu Latvijas enerģētisko neatkarību. Latvija ir ieinteresēta sadarboties un iepazīties ar Austrijas pieredzi šajās nozarēs.

Dr. Štefans Pēringers akreditācijas rakstu Valsts Prezidentam Andrim Bērziņam iesniedza šogad 16. augustā.

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

 

Dalies ar ziņu