Skip to main content

Kariņš: Latvijas ekonomikas attīstības pamats šobrīd ir eksports

Šodien, 9. septembrī, Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība, ETP), atklājot starptautisko uzņēmēju konferenci „Vadītāja izaicinājums – eksportspējīgs uzņēmums”, festivāla „Via Ķekava 2011” ietvaros, uzsvēra, ka, ja kāds mums šodien ir jāceļ uz pjedestāla, tad tas ir eksportējošs uzņēmums.

„Eksportējošs uzņēmums ir pamats mūsu labklājībai – tas dod cilvēkiem darba vietas, bet valstij nodokļu ieņēmumus,” uzrunājot klātesošos, teica Kariņš. Viņš uzsvēra, ka svarīgākā lieta valsts mērogā šobrīd ir stabilitāte – tā ļaus uzņēmējiem plānot savu attīstību, bet valstij turpināt ceļu uz izaugsmi.

„Šobrīd mūsu ekonomika ir pārorientējusies no kredītos balstīta iekšējā patēriņa uz eksporta tirgos nopelnītu naudu,” norādīja Kariņš, „Valstij ir jāatvieglo vide uzņēmējiem, lai šī tendence turpinātos”.

Kā bijušais uzņēmējs, kurš pats savulaik izveidojis eksportējošu uzņēmumu, Kariņš atklāja, ka galvenais ir aktīvi meklēt tirgu: „Tikai aktīvi meklējot, radīsies arī iespējas.”

Šodien notiekošajā konferencē plānots skatīt tādus uzņēmējiem nozīmīgus jautājumus kā – eksportējoša uzņēmuma izaicinājumi dažādos tirgos, eksporta uzsākšana un juridiskie aspekti, kā arī kādas ir brīvās biznesa nišas un kas jāzina par valsti, uzsākot eksportu. Tāpat klātesošie tiks iepazīstināti ar izaugsmes un eksporta tendencēm, dinamiku un prognozēm.

Krišjānis Kariņš strādā EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā, kā arī īpašajā Finanšu, ekonomikas un sociālās krīzes komitejā.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
Tālr.: +371 29484828
[email protected]

 

Dalies ar ziņu