Skip to main content

Ārlietu ministrs tiekas ar Eiropas Savienības dalībvalstu ekspertiem

Rīgā, 5. jūnijā, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ekspertiem, kuri uz Latvijas prezidentūras ES Padomē laiku ir nosūtīti darbam Latvijas Ārlietu ministrijā un Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariātā.

Ārlietu ministrs pateicās par ieguldīto darbu un lielisko sadarbību, atbalstot Latvijas prezidentūru, sniedzot konsultācijas un specifiskas zināšanas par ES jautājumiem.

Minētie eksperti ir vienpadsmit ES dalībvalstu dažādu institūciju darbinieki no Somijas, Lielbritānijas, Francijas, Maltas, Vācijas, Nīderlandes, Luksemburgas, Rumānijas, Slovākijas un Igaunijas, kuri, aktīvi piedaloties Latvijas prezidentūras norisē, nodrošināja atbalstu jautājumos, kur nepieciešamas specifiskas zināšanas par konkrētu tēmu loku, piemēram – par krīžu pārvaldību, cīņu pret terorismu.

Ekspertu nosūtīšana darbā uz prezidējošo valsti ES Padomē ir Eiropas Savienības valstīs plaši izplatīta prakse.

Speciālistu uzturēšanās izdevumus sedz nosūtošā valsts, savukārt darba uzdevumus un instrukcijas tie saņem tikai no uzņemošās valsts. Ekspertu klātbūtne prezidentūrā ir abpusēji noderīga un izdevīga, jo tā palīdz dalīties ar pieredzi un zināšanām.

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrija

Dalies ar ziņu