Skip to main content

Ārlietu ministrs tiekas ar Latvijas – Lielbritānijas Tirdzniecības palātas valdi

4. februārī ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis tikās ar Latvijas – Lielbritānijas Tirdzniecības palātas (LLTP) pārstāvjiem, lai pārrunātu iespējamos sadarbības virzienus un veidus. Tikšanās laikā ārlietu ministrs uzsvēra, ka Ārlietu ministrija pozitīvi raugās uz Latvijas – Lielbritānijas Tirdzniecības palātas izveidi, saskata nozīmīgu palātas lomu ciešāku saišu izveidei ar ekonomiski aktīvajiem Latvijas valstspiederīgajiem Lielbritānijā un citviet Eiropā cerībā, ka viņi ārvalstīs gūtos iespaidus un pieredzi uzņēmējdarbībā izmantos Latvijā. Ārlietu ministrs akcentēja, ka atbalsts īpaši nepieciešams maziem un vidējiem uzņēmējiem, uzsverot, ka Ārlietu ministrijas prioritāte ir Latvijas uzņēmēju atbalsts, īpašu uzmanību pievēršot Latvijas preču eksporta veicināšanai. Tāpat būtiski ir uzturēt kontaktus ar tautiešu organizācijām ārzemēs, izmantojot arī viņu pieredzi.

LLTP pārstāvji – palātas valdes locekļi un dibinātāji – Anete Vīgnere, Mārcis Liors-Skadmanis – uzsvēra, ka LLTP mērķis ir pārstāvēt Lielbritānijā darbojošos Latvijas uzņēmējus, palīdzēt jauniem, izglītotiem Latvijas valstspiederīgajiem, kas vēlas uzsākt uzņēmējdarbību Lielbritānijā, kā arī Lielbritānijas un starptautiskajiem uzņēmējiem saistībā ar Latvijas un Baltijas tirgu.

LLTP darbību sāka 2010. gada 3. decembrī un šobrīd tajā ir 35 biedri. Plašāk par LLTP piedāvātajām iespējām: www.latvianchamber.co.uk

Apvienotā Karaliste ir ļoti nozīmīgs Latvijas tirdzniecības partneris, turklāt Latvija ir ieinteresēta investīciju piesaistē zināšanu ietilpīgās nozarēs un nozarēs ar augstu pievienoto vērtību, tāpēc jāturpina un jāpaplašina sadarbība un jāveicina savstarpējās investīcijas tādās nozarēs kā kokapstrāde, ražošana, būvniecība, atjaunojamā enerģija, zinātnes, tehnoloģijas un izglītība.

Foto no tikšanās


Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

Dalies ar ziņu