Skip to main content

Saeimas priekšsēdētāja aicina augstskolu absolventus pieteikties praksei Vācijas parlamentā

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa aicina Latvijas augstskolu absolventus pieteikties Starptautiskajai parlamentu stipendiju programmai. Tās ietvaros jaunieši no Latvijas 15 nedēļas varēs līdzdarboties Vācijas Bundestāga deputātu birojos, iepazīstot parlamenta darbu, politisko lēmumu pieņemšanas mehānismu un sabiedrisko dzīvi Vācijā.

„Latvijai un Vācijai ir izveidojusies laba sadarbība parlamentārās stipendiju programmas ietvaros. Abu valstu parlamenti dod iespēju otras valsts jauniešiem iepazīt deputātu darbu, politiskos procesus un citas valsts dzīvi. Tā jau gandrīz divdesmit gadus ir lieliska pieredze Latvijas jauniešiem, un šogad Vācijas parlaments izsludinājis jaunu pretendentu atlasi. Aicinu jauniešus ar labām vācu valodas zināšanām un interesi par politiku izmantot šo lielisko iespēju,” norāda Saeimas priekšsēdētāja.

Saskaņā ar Vācijas parlamenta izvirzītajiem noteikumiem Starptautiskās parlamentu stipendiju programmas pretendentiem jābūt Latvijas pilsoņiem vecumā līdz 30 gadiem ar labām vācu valodas zināšanām un pabeigtu universitātes izglītību.

Programmas dalībniekiem tiek nodrošināta izmitināšana un apdrošināšana, segti ceļa izdevumi uz Berlīni un atpakaļ, kā arī maksāta ikmēneša stipendija.

Plašāka informācija par noteikumiem un pieteikšanos pieejama Vācijas parlamenta mājaslapā www.bundestag.de/ips. Pieteikšanās termiņš – 30. jūnijs.

Starptautisko parlamentu stipendiju programmu (Internationales Parlaments-Stipendium) Bundestāgs īsteno kopš 1986. gada, un kopumā to absolvējuši vairāk nekā 1200 jaunieši. Programmā ir iesaistījušās 29 valstis, tostarp vairākas no tām uzņem vācu jauniešus savos parlamentos.

Iespēja stažēties Vācijas parlamentā Latvijas jauniešiem ir kopš 1992. gada, un Bundestāgs šīs programmas ietvaros uzņēmis jau vairāk nekā 50 Latvijas jauniešus. Arī Saeima pērn nākusi klajā ar atbildes programmu, vācu studentiem piedāvājot iespēju iepazīt Latvijas parlamenta darbu.

2010. gada rudenī trīs nedēļu praksē Saeimā stažējās divas studentes no Vācijas, kuras iepazina Saeimas darbu, vāca materiālus saviem maģistra darbiem un līdztekus praksei Saeimā apmeklēja arī ārvalstu studentiem izstrādātos lekciju kursus Latvijas Universitātē.


Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218
[email protected]

 

Dalies ar ziņu