Skip to main content

Ārlietu ministrs vienojas ar LTRK par sadarbības padziļināšanu un prioritārajiem pasākumiem

12. janvārī ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis tikās ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) vadītāju Ž.Jaunzemi-Grendi, lai pārrunātu šā gada sadarbības prioritāros jautājumus un pasākumu plānu. Kā vienu no būtiskiem uzdevumiem efektīvākai ārējās ekonomiskās darbības koordinēšanai Ārlietu ministrija (ĀM) saredz LTRK un citu uzņēmēju apvienību piesaistīšanu jau esošajam ĀM, Ekonomikas ministrijas (EM) un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) trīspusējās sadarbības koordinācijas mehānismam. Tādējādi būtu iespējams jau agrīnā stadijā apzināt uzņēmēju intereses un iesaistes līmeni, kā arī veiksmīgāk koordinēt atbalsta pasākumus Latvijas uzņēmējiem ārējos tirgos.

Ž. Jaunzeme – Grende pauda gandarījumu par līdzšinējo veiksmīgo sadarbību ar ĀM, īpaši kopīgu vizīšu rīkošanā pērn, kā arī apliecināja gatavību konstruktīvai sadarbībai, tai skaitā izmantojot ĀM piedāvāto paplašināto sadarbības formātu ar EM un LIAA. Kā primāru uzdevumu veiksmīgai darbības koordinēšanai puses saskata nepieciešamību saskaņot šogad īstenojamo pasākumu un vizīšu plānu starp visām Latvijas institūcijām, kas iesaistītas ārējo ekonomisko interešu pārstāvēšanā.

ĀM aicināja LTRK aktīvāk iesaistīties Latvijas „investīciju portfeļa” izveidē un sagatavošanā nozīmīgu investoru piesaistei – ņemot vērā to, ka līdz šim augsta Latvijas līmeņa amatpersonu iesniegtajā „investīciju portfelī” ārvalstu partneriem bijis salīdzinoši maz komercprojektu, paveras iespējas plašākai LTRK iesaistei.

Ārlietu ministrs apstiprināja atbalstu LTRK 22.februārī rīkotajiem Eksporta dienas pasākumiem, kuru laikā ĀM informēs par ārlietu dienesta sniegtajām atbalsta iespējām uzņēmējiem ārējo tirgu apgūšanā. Vienlaikus ministrs akcentēja plašā Latvijas goda konsulu tīkla darbību ārvalstīs, kura potenciāls būtu jāizmanto aktīvāk.

Ģ. V. Kristovskis iesniedza Ž. Jaunzemei – Grendei sarakstu ar Šengenas līguma dalībvalstu diplomātiskajām un konsulārajām pārstāvniecībām, kuras izsniedz īstermiņa vīzas Latvijas vārdā, vienlaikus aicinot LTRK apzināt uzņēmēju intereses šāda saraksta paplašināšanā ar valstīm, kurās vēl būtu nepieciešama Latvijas pārstāvība vīzu jomā.

Sarunas laikā puses atzīmēja nepieciešamību turpināt un intensificēt uzņēmēju interešu noteikšanu ārējos tirgos, kā arī veikt efektīvāku aktuālās informācijas apkopošanu un apmaiņu.

 

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālrunis: +371 67016 272
[email protected]

Dalies ar ziņu