Skip to main content

Saeimas komisija atzinīgi novērtē Kristovska vadītās ministrijas un dienestu rīcību ķīlnieku atbrīvošanā Sudānā

Saeimas Nacionālās drošības komisija šodien, uzklausot ārlietu ministra Ģirta Valda Kristovska un drošības iestāžu pārstāvju ziņojumus par rīcību Sudānā nolaupīto Latvijas pilsoņu atbrīvošanā, secināja, ka mūsu valsts dienesti sadarbībā ar citiem dienestiem izdarījuši visu, ko spējuši, lai šī operācija noritētu veiksmīgi.

Pēc sēdes Ģ. V. Kristovskis norādīja, ka situācijas ar cilvēku nolaupīšanu izraisa paaugstinātu iedzīvotāju interesi, bet katrai valstij un sabiedrībai ir savi drošības pasākumi, kas jāievēro, tādēļ ne visu drīkst pilnībā atklāt.

"Es kā amatpersona rīkojos atbilstoši šiem principiem, jo sensitīvas informācijas nonākšana publiskajā vidē var radīt draudus gan valstij, gan iesaistītajām personām, gan viņu ģimenes locekļiem," ziņu aģentūrai LETA uzsvēra ārlietu ministrs.

Pēc komisijas sēdes, kā ziņo LETA, Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājs Gundars Daudze žurnālistiem norādīja, ka komisija šodien izanalizējusi visu, kas noticis no nolaupīšanas brīža līdz Latvijas pilotu nogādāšanai mājās. Pēc komisijas priekšsēdētājs teiktā, nedrīkst atklāt visu, kā šī operācija notikusi, jo tā klasificējama kā slepena informācija. Viņš piebilda, ka atzinīgi vērtējama pilotu izmantotā pieredze un apņēmīgā rīcība atbrīvošanas operācijā.

Daudze arī uzsvēra, ka glābšanas operācija sākas tad, kad tiek nolemts izveidot krīzes vadības centru, un Latvija ir izdarījusi visu, ko spējusi, lai šī operācija noritētu veiksmīgi.

 

Informāciju sagatavoja:
"Pilsoniskā savienība" preses sekretāre
Dace Balode
[email protected]
Tālr.: 29289491

Dalies ar ziņu