Skip to main content

Pabriks piedalīsies barikāžu aizstāvju piemiņas pasākumos

Rīt, 13. janvārī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālmajors Raimonds Graube, NBS regulāro vienību komandieri, karavīri, zemessargi un jaunsargi piedalīsies 1991. gada barikāžu aizstāvju 20. gadadienas piemiņas pasākumos.

Plkst.18 Zaķusalā aizsardzības ministrs un NBS komandieris tiksies ar barikāžu dalībniekiem. Pasākuma laikā tiks iedegts barikāžu dalībnieku piemiņai veltīts atceres ugunskurs, kam sekos svinīgas uzrunas, muzikāli priekšnesumi un neformālas sarunas. Par pasākuma muzikālo noskaņu gādās NBS orķestris un Zemessardzes 51. kājnieku bataljona ansamblis „Dobeles zemessargi.” Savukārt par to, lai nenodzistu atceres ugunskura liesmas, rūpēsies Zemessardzes Studentu bataljons, kas piemiņas pasākumu nodrošinās arī ar ģeneratoriem.

Jau tradicionāli Zemessardzes 19. nodrošinājuma bataljons barikāžu atceres pasākumos rīt Zaķusalā un 15. janvārī Ķīpsalā, kur notiks barikāžu veterānu tikšanās, nodrošinās lauka virtuves. Arī Ķīpsalā par muzikālo noskaņu gādās ansamblis „Dobeles zemessargi.”

Piektdien, 14. janvārī plkst.11:00 barikāžu atceres pasākumi ar zemessargu līdzdalību norisināsies arī Baldonē, kur pie kinoteātra notiks Zemessardzes 17. Pretgaisa aizsardzības bataljona (17.PABN) militārās tehnikas paraugdemonstrējumi.

Barikāžu aizstāvju piemiņas pasākumi ar aizsardzības nozares vadības pārstāvju, karavīru, zemessargu un jaunsargu līdzdalību turpināsies arī nākamnedēļ, 20. janvārī, Rīgā – Otrajos Meža kapos, pie Brīvības pieminekļa un Bastejkalnā. Plkst.14:00 Otrajos Meža kapos tiks godināta barikādēs kritušo piemiņa un nolikti ziedi pie viņu atdusas vietām. Savukārt plkst.16:00 barikāžu aizstāvju atceres pasākumā plānota ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa un Bastejkalnā.

Lai pieminētu 1991. gada barikāžu dienu notikumus un dalībniekus, Ķekavas novadā pie Doles tautas nama 20. janvārī norisināsies barikāžu dienām veltīts atceres pasākums, kurā plānota Zemessardzes 17. PABN zemessargu un tehnikas dalība.

Paredzēts, ka barikāžu aizstāvju piemiņas pasākumos piedalīsies vairāk nekā 200 jaunsargu no visas Latvijas. Jaunsargi piedalīsies piemiņas pasākumos Bauskā, Jaunaglonā, Jēkabpilī, Liepājā, Rēzeknē, Skaistkalnē un Priekules novadā.

 

Informāciju sagatavoja:
virsleitnante Sandra Brāle,
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67335067
[email protected]

Dalies ar ziņu