Skip to main content

Artis Pabriks piedalīsies NATO aizsardzības ministru sanāksmē

No 21. līdz 22. februārim aizsardzības ministrs Artis Pabriks piedalīsies NATO aizsardzības ministru sanāksmē Briselē, Beļģijā, kur diskutēs par daudznacionālo spēju attīstību un viedo aizsardzību, kas ir īpaši nozīmīga ierobežota finansējuma apstākļos.

Ministri pārrunās NATO finansējuma izmantošanu alianses spēju uzlabošanai un valstu gatavību tuvākajos gados palielināt aizsardzības budžetu, lai nodrošinātu sabalansētu attīstību visās dalībvalstīs. Latvija jau ir izvirzījusi mērķi līdz 2020. gadam sasniegt valsts aizsardzības finansējuma apmēru līdz 2% no iekšzemes kopprodukta (IKP).

Tiks analizēta pārejas posma norise Afganistānā, pārrunājot partnervalstu ieguldījumu šajā starptautiskajā operācijā un alianses iesaisti Afganistānā pēc 2014. gada.

Ministram plānota divpusējā tikšanās ar Gruzijas aizsardzības ministru Irakliju Okruašvili, kā arī daudzpusējā tikšanās ar Polijas aizsardzības ministru Tomašu Semoņaku, Lietuvas aizsardzības ministru Jozu Oleku un Igaunijas aizsardzības ministrs Urmasu Reinsalu.

Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67335224
[email protected]

Dalies ar ziņu