Skip to main content

Finanšu ministrs piedalīsies konferencē par pieredzi un gatavošanos eiro ieviešanai

Piektdien, 22. februārī, finanšu ministrs Andris Vilks Saeimā piedalīsies starptautiskā konferencē par gatavošanos eiro ieviešanai un citu valstu pieredzi, pievienojoties Eiropas vienotajai valūtai.

Konferencē ministrs informēs par būtiskākajiem aspektiem Latvijas ceļā uz eiro, uzsverot, ka Latvijas politikā eiro ieviešana vienmēr ir bijis saprotams solis, lai pilntiesīgi iekļautos Eiropas Savienībā (ES). „Šī stratēģija ir bijusi svarīga, izvēloties krīzes pārvarēšanu, saglabājot fiksētu valūtas kursu. Krīze eirozonā nav eiro kā valūtas krīze, bet gan pieļautās kļūdas fiskālajā un ekonomikas politikā, tāpēc Latvijas nodoms 2014. gadā iestāties eirozonā nav mainījies. Šobrīd ES notiek būtiskas pārmaiņas, un nākotnē ciešāka eirozonas valstu integrācija ir nenovēršama. Latvijas kā mazas un atvērtas ekonomikas interesēs ir būt starp ES kodolam piederīgajām valstīm, piedaloties kopējā lēmumu pieņemšanas procesā. Līdz ar to mūsu viedoklim būs ievērojami lielāka nozīme, atrodoties eirozonā nevis ārpus tās,” uzsver finanšu ministrs Andris Vilks.

Konferenci „Pieredze un gatavošanās eiro” rīko Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar Saeimu, Finanšu ministriju, Latvijas Banku, Austrijas un Igaunijas vēstniecībām. Par pieredzi eiro ieviešanā stāstīs Igaunijas premjers, Austrijas Centrālās bankas prezidents, Latvijas augstākās amatpersonas un citi eksperti, diskusijās pārrunājot arī iespējamos izaicinājumus un iespējas. Interesenti konferenci varēs skatīties tiešraidē interneta portālā delfi.lv.

Pasaules uzņēmēju, investoru, finanšu tirgus acīs pārliecinoša Māstrihtas kritēriju izpilde, kā arī eirozonas valsts statuss uzliek kvalitātes zīmogu, ka šīs valsts ekonomika spēj nodrošināt ilgtspējīgu izaugsmi. Eiro nav pašmērķis – eiro ir līdzeklis, lai palielinātu Latvijas ekonomiskās vides pievilcību, jo no investoru viedokļa eiro nozīmē lielāku uzticamību un pārliecību par atbilstību ilgtspējīgas ekonomikas kvalitātei. Tas nozīmē izdevīgākas procentu likmes, aizņemoties valstij, uzņēmumiem un iedzīvotājiem. No uzņēmēju skatu punkta Latvijas iekļūšana eirozonā dos pozitīvu attīstības perspektīvu un plašākas iespējas nostiprināt starptautiskās attiecības ar partneriem, kā arī ievērojami lielāku stabilitāti darbībai Latvijā.

Eiro ieviešana Latvijas ekonomikai sniegs arī būtisku ietaupījumu no procentu maksājumiem par valsts parādu. Pēc Latvijas Bankas aplēsēm procentu likmju samazinājums turpmākajos desmit gados ļaus ietaupīt vidēji 80 miljonus eiro gadā, tādējādi ietaupītos līdzekļus būs iespējams novirzīt valsts prioritāšu finansēšanai, kā arī biezāka drošības spilvena veidošanai valsts budžetā neparedzētiem gadījumiem.

Mediju ievērībai: Dalībai klātienē žurnālistiem nepieciešama caurlaide darbam Saeimā, ko var pieteikt Saeimas preses dienestā. Neklātienē konferencei varēs sekot interneta portālā delfi.lv 22. februārī no plkst. 9:15.
Plašāka informācija un konferences programma ir pieejama Eiropas Komisijas pārstāvniecības mājaslapā.

Informāciju sagatavoja:
Elīna Neimane
Komunikācijas nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67095405
[email protected]

Dalies ar ziņu