Skip to main content

Latvijas un Lielbritānijas premjerministri tiksies Rīgā

Ceturtdien, 28. februārī, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tiksies ar Apvienotās Karalistes Ministru prezidentu Deividu Kameronu (David Cameron), lai pārrunātu divpusējās attiecības, tostarp iespējas veicināt sadarbību ekonomikā, kā arī Eiropas Savienības aktualitātes.

D. Kamerons Latvijā ieradīsies darba vizītē. Tās ietvaros Lielbritānijas premjers tiksies arī ar Latvijas Valsts prezidentu Andri Bērziņu un piedalīsies Ziemeļu nākotnes forumā. Šī būs pirmā Lielbritānijas premjerministra darba vizīte Latvijā. Savukārt bijušais Apvienotās Karalistes premjerministrs Tonijs Blērs apmeklēja Latviju 2006. gada novembrī NATO samita ietvaros.

Kā liecina Latvijas Ārlietu ministrija, Apvienotā Karaliste ir Latvijai nozīmīgs un draudzīgs sadarbības partneris. Savstarpēju ieinteresētību attīstīt divpusējo sadarbību veicina abu valstu partnerība un kopīgās interese ES un NATO. Lielbritānijas atbalsts Latvijas integrācijai ES ir ietekmējis attiecību izvēršanu daudzās jomās, tostarp valsts pārvaldes reformā, izglītības sistēmas attīstībā, sabiedrības integrācijā. Latvijai iestājoties NATO, Apvienotā Karaliste ir sniegusi nozīmīgu atbalstu realizētajos divpusējos un daudzpusējos projektos aizsardzības jomā. Apvienotā Karaliste ir viena no nozīmīgākajām Latvijas tirdzniecības partnerēm.

Latvijas un Lielbritānijas sadarbība ekonomikā:
Preču tirdzniecības apgrozījums 2012. gada 1. pusgadā sasniedza 210,7 MEUR (eksports – 142,1 MEUR, imports – 68,6 MEUR), Lielbritānijai ieņemot 11.vietu Latvijas ārējās tirdzniecības partneru vidū. Preču tirdzniecības apgrozījums ir palielinājies par 5,01% salīdzinājumā ar 2011. gada 1. pusgadu. Eksporta apjoms ir palielinājies par 23,14%, bet imports samazinājies par 19,54%.

Latvijas galvenās eksporta preces ir koksne un tās izstrādājumi (57,50%), kam seko metāli un to sakausējumi (19,49%) un dārgmetāli (5,72%). Galvenās importa preču grupas – mašīnas un mehānismi; elektriskās iekārtas (28,70%), tekstilmateriāli un tekstilizstrādājumi (12,74%), kā arī ķīmiskās rūpniecības produkcija (11,30%).

Savukārt pakalpojumu tirdzniecības apgrozījums ar Lielbritāniju 2012. gada 1. pusgadā sasniedza 144,12 MEUR (eksports – 90,39 MEUR, imports – 53,74 MEUR). Pakalpojumu tirdzniecības apgrozījums ar Lielbritāniju ir palielinājies par 5,6% salīdzinājumā ar 2011. gada atbilstošo periodu.

Latvijas nozīmīgākie eksporta pakalpojumi uz Lielbritāniju bija pārvadājumi, braucieni un citi pakalpojumi. Latvijas nozīmīgākie importa pakalpojumi no Lielbritānijas bija braucieni, pārvadājumi u.c.

Plašāka informācija par Latvijas sadarbību ar Lielbritāniju lasāms šeit

D. Kamerona CV pieejams šeit

27.februāris
18:50-19:00
 
 
 
 
 
17:00-18:20
D.Kamerona un Latvijas premjerministra V.Dombrovska dalība Ziemeļu nākotnes foruma viesu sagaidīšanas ceremonijā.
TV/foto iespēja.
 
Dalība pasākumā tikai ar Ziemeļu nākotnes foruma mediju akreditācijas kartēm.
 
Mediju ierašanās, drošības pārbaude.
Adrese: Ministru kabineta foajē, Brīvības bulvāris 36.
19:45
Ziemeļvalstu, Baltijas valstu un Lielbritānijas premjerministru kopbilde.
TV/foto iespēja.
 
Dalība pasākumā tikai ar Ziemeļu nākotnes foruma mediju akreditācijas kartēm.
 
Adrese: Ministru kabineta 3.st., Brīvības bulvāris 36.
 
28.februāris
7:50-8:20
 
 
 
 
 
Līdz 7:40
V.Dombrovska un D.Kamerona divpusējā tikšanās.
TV/foto iespēja tikšanās sākumā.
 
Mediju dalība, piesakoties pa e-pastu [email protected].  Pieteikšanās līdz otrdienai, 26.februārim, plkst. 16.00. Piesakoties, jānorāda vārds, uzvārds, personas kods, pārstāvētais medijs un kontaktinformācija.
 
Mediju ierašanās, drošības pārbaude.
Adrese: Ministru prezidentu zālē (Ministru kabineta 3.st.), Brīvības bulvāris 36.
 
8:25-8:35
Preses konference par abu Ministru prezidentu tikšanās laikā apspriesto.
Mediju dalība.
 
Mediju dalība, piesakoties pa e-pastu [email protected].  Pieteikšanās līdz otrdienai, 26.februārim, plkst. 16.00. Piesakoties, jānorāda vārds, uzvārds, personas kods, pārstāvētais medijs un kontaktinformācija.
 
Pēc preses konferences Ziemeļu nākotnes forumam akreditētie žurnālisti varēs doties uz foruma norises vietu ar speciālo transportu. Transporta atrašanās vieta – pie valdības ēkas Tērbatas ielas pusē. Transporta atiešanas laiks 8:45.
 
Adrese: Ministru kabineta Zaļā zāle (2.st.), Brīvības bulvāris 36.
 
8:50-9:20
 
 
 
 
 
 
 
Līdz 8:40
Apvienotās Karalistes Ministru prezidenta D.Kamerona tikšanās ar Latvijas Valsts Prezidentu Andri Bērziņu.
TV/foto iespēja paredzēta tikšanās sākumā.  
 
Mediju dalība ar Valsts prezidenta kancelejas pastāvīgajām mediju akreditācijas kartēm vai piesakoties [email protected]. Papildu informācija: Oskars Volfs, Valsts prezidenta kancelejas komunikācijas speciālists, 6709212.
 
Mediju ierašanās.
Adrese: Melngalvju nams, Rātslaukums 7.
 
9:30
 
 
 
 
7:15-9:05
D.Kamerona dalība Ziemeļu nākotnes foruma atklāšanas panelī.
 
Dalība pasākumā tikai ar Ziemeļu nākotnes foruma mediju akreditācijas kartēm.
 
Mediju ierašanās, drošības pārbaude. Forumam akreditētajiem žurnālistiem, kas no Ministru kabineta pēc Latvijas un Lielbritānijas premjerministru preses konferences atbrauks ar Ziemeļu nākotnes foruma organizēto transportu,  nebūs jāveic atkārtota pārbaude.
 
Adrese: Ziemeļu nākotnes foruma mediju centrs, viesnīca „Konventa sēta”, Kaleju iela 9/11.

Papildus informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
[email protected]

Informāciju sagatavoja:
Diana Germane
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr. +371 67082922
[email protected]

Dalies ar ziņu