Skip to main content

ASV vēstniece VID dāvinās kontrabandas identifikācijas komplektus

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvji tiek aicināti ceturtdien, 2011. gada 24. martā, plkst. 13.00 Grebņevas muitas kontroles punktā (Grebņeva, Malnavas pagasts, Kārsavas novads) uz ASV valdības dāvinājuma pasniegšanu Valsts ieņēmumu dienestam (VID). VID dāvanā saņems tehnisko līdzekļu komplektus kontrabandas preču atklāšanai un muitas kontroles pasākumu veikšanai. Pēc dāvinājuma pasniegšanas pasākuma dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar modernizēto Grebņevas muitas kontroles punktu.

Pasākumā piedalīsies finanšu ministrs Andris Vilks, VID ģenerāldirektore Nelija Jezdakova un citas vadošās VID amatpersonas. ASV valdības dāvinājumu pasniegs ASV vēstniece Latvijā Džūdita Gārbere.

Kontrabandas identifikācijas komplektos ietilpst ierīces, kas ļauj noteikt blīvuma atšķirību starp kontrabandas priekšmetu un tilpni, kurā tas noslēpts; dažāda veida fibroskopi, kas ļauj veikt muitas kontroli tumšās un grūti pieejamās vietās, piemēram, transportlīdzekļa riteņos, durvīs vai paneļos un citi speciālie tehniskie līdzekļi, kas tiks izmantoti padziļinātai muitas kontroles veikšanai un nelegāli pārvietotu preču identificēšanai. Minētais dāvinājums tiek pasniegts, lai sekmētu cīņu pret kontrabandu.

Jāatzīmē, ka ASV jau gandrīz desmit gadus sniedz atbalstu robežu drošības nostiprināšanā VID muitas struktūrvienībām un citām tiesībsargājošajām iestādēm Latvijā, gan nododot to rīcībā kontroles pasākumu īstenošanai nepieciešamu vērtīgu tehnisko aprīkojumu, gan nodrošinot ekspertu apmācības. Ļoti nozīmīgu ASV valdības dāvinājumu – Mobilo transportlīdzekļu un kravu inspekciju sistēmu jeb mobilo skeneri – Latvija saņēma 2004. gadā. Tas tiek izmantots muitas kontroles pasākumu veikšanai uz valsts austrumu robežas.

Pēc dāvinājuma pasniegšanas ceremonijas pasākuma dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar modernizēto Grebņevas muitas kontroles punktu, kura rekonstrukcijas rezultātā ir izbūvēts jauns Latvijā iebraucošo transportlīdzekļu kontroles angārs, pasažieru un to bagāžas muitas kontroles ēka, kā arī modernizētas vairākas citas ēkas un veikti ievērojami ieguldījumi muitas kontroles punkta infrastruktūras un tehniskā nodrošinājuma atjaunošanā.
 

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvju ievērībai:

Lai nodrošinātu plašsaziņas līdzekļu pārstāvju iekļūšanu muitas kontroles punkta teritorijā, lūdzam obligāti pieteikt savu dalību pasākumā līdz 2011. gada 22. marta plkst. 16.00, zvanot VID Komunikācijas nodaļai pa tālruņiem 67028691, 67028695, 29350642, 26558389. Piesakoties jānorāda šāda informācija: vārds, uzvārds, pārstāvētā plašsaziņas līdzekļa nosaukums, automašīnas valsts reģistrācijas numurs un līdzi ņemamie tehniskie līdzekļi (fotoaparāts, videokamera u.tml.). Dodoties uz Grebņevas muitas kontroles punktu, obligāti jābūt līdzi pasei!

Informāciju sagatavoja:
Aleksis Jarockis
Finanšu ministra preses sekretārs
Tālr.: 67083994
[email protected]

Agnese Grīnberga
Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja
Valsts ieņēmumu dienests
Tālr.: 67028691
[email protected]

 

 

Dalies ar ziņu