Skip to main content

Atklās vēža savlaicīgas atklāšanas sociālo kampaņu „Pārbaudi veselību, valsts maksā!”

Pirmdien, 29. oktobrī, plkst. 13:00 mediju pārstāvji aicināti uz preses konferenci Veselības ministrijā (Brīvības ielā 72, 309. telpā), ar kuru tiks atklāta vēža savlaicīgas atklāšanas sociālā kampaņa „Pārbaudi veselību, valsts maksā!”

Preses konferencē piedalīsies:
Ingrīda Circene, veselības ministre;
Inga Šmate, Slimību profilakses un kontroles centra direktore (par vēža saslimstības statistiku);
Līga Gaigala, Nacionālā veselības dienesta Ambulatoro pakalpojumu daļas vadītāja (par profilaktisko pārbaužu veikšanas kārtību un līdzšinējo iedzīvotāju atsaucību, dodoties uz izmeklējumiem);
Uldis Vesers, Biedrības „Europa Colon” vadītājs, un Irīna Januma, Biedrības „Vita” vadītāja (par savlaicīgi atklātiem un izārstētiem vēža gadījumiem).

Valsts apmaksāta vēža savlaicīgas atklāšanas programma, kuras ietvaros tiek veiktas dzemdes kakla vēža, krūts vēža un taisnās zarnas vēža profilaktiskās pārbaudes no valsts budžeta līdzekļiem tiek īstenotas kopš 2009. gada, tomēr iedzīvotāju atsaucība vēža profilaktisko pārbaužu veikšanai ir samērā neliela. Lai arī ar katru gadu ir tendence palielināties izmeklējumus veikušo sieviešu skaitam, pārbaudes veic vidēji tikai katra trešā uzaicinājumu saņēmusī persona. Tādēļ būtiski ir sabiedrībai aizdomāties par katra cilvēka personīgo atbildību pret savu veselību, ievērojot visus profilaktiskos pasākumus, lai mazinātu saslimšanas iespējas vai slimības gadījumā – lai ātrāk uzsāktu nepieciešamo ārstēšanu.

Ar kampaņas palīdzību paredzēts informēt iedzīvotājus par iespēju veikt valsts apmaksātas profilaktiskās pārbaudes un skaidrot profilaktisko pārbaužu veikšanas kārtību – uzaicinājuma vēstuļu saņemšanu (zarnu vēža pārbaužu gadījumā – vēršanos pie ģimenes ārsta), pieraksta un izmeklējumu veikšanu, kā arī rezultātu saņemšanu.

Informāciju sagatavoja:
VM Komunikācijas nodaļa
Oskars Šneiders
Tālr.: 67876008, 26378959
[email protected]

 

Dalies ar ziņu