Skip to main content

Atklāta vēstule Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”- “Tēvzemei un Brīvība/LNNK”, “Gods kalpot Rīgai” un “Saskaņas centra” Rīgas domes deputātu frakcijām

Rīgas domes Vienotības deputāti uzskata, ka aktīvi jāatbalsta jaunās ģimenes un jānostiprina latviskā vide Rīgā. To sekmētu jaunu latviešu valodas plūsmas bērnudārzu un grupiņu izveide galvaspilsētā, it īpaši centrā, kur pieprasījums pēc vietām bērnudārzos ir liels.

Tāpat kā Nacionālās apvienības deputāti, arī Vienotības deputāti, 2013. gada 19. decembrī Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē balsoja pret lēmumprojektu izslēgt nekustamos īpašumus Tallinas ielā 6 un Tallinas ielā 10, kur bija iecerēts būvēt bērnudārzu, no izglītības funkcijai nepieciešamo objektu saraksta. Šo lēmumprojektu Vienotības deputāti neatbalstīja arī 2014. gada 14. janvāra Rīgas domes sēdē. Vienotības deputāti uzskata, ka Tallinas ielas nekustamajos īpašumos ir jāizveido latviešu valodas plūsmas bērnudārzs, tomēr vienlaikus norāda, ka savulaik projektētā bērnudārza izmaksas bija “trekno gadu” sadārdzinājuma garā un tās ir jāpārskata.

Vienotības deputāti arī vēlas īpaši uzsvērt, ka vietu trūkums latviešu valodas plūsmas bērnudārzos galvenokārt ir tāpēc, ka trūkst pirmsskolas iestāžu pedagogi. Zemo algu dēļ ir grūti nokomplektēt grupiņas. Tādēļ Vienotības deputāti ierosināja pilsētas 2016. gada budžetā piešķirt 3,5 miljonus EUR piemaksām pirmsskolas iestāžu pedagogiem. Jāatgādina, ka nesenajās LIZDA izvirzītajās streika prasībās kā prioritāte tika nosaukta nepieciešamība paaugstināt pirmsskolu pedagogu algas.

Algas pirmsskolu pedagogiem maksā pašvaldības un Rīgas pilsētai ir visas iespējas atrast līdzekļus bērnudārzu pedagogu algu palielinājumam jau nākamgad. 3,5 miljoni ir tikai 0,4 procenti no Rīgas 2016.gada budžeta. Reaģējot uz Vienotības priekšlikumu, Rīgas mērs paziņoja par piemaksām no 2017. gada, tomēr Vienotības deputāti uzskata, ka tās nepieciešamas un iespējamas jau nākamajā gadā. Jāatgādina, ka Rīgas satiksme plāno iegādāties 20 tramvajus par 70 miljoniem eiro, tātad viena tramvaja izmaksas būtu vidēji 3,5 miljoni EUR – tik pat, cik piemaksām visa gada garumā nepieciešams pirmsskolas iestāžu pedagogiem Rīgā.

Informāciju sagatavoja:
Rīgas domes Vienotības deputātu frakcija

Dalies ar ziņu