Skip to main content

Austrālijas latviešu pārstāvis Jānis Vējiņš vēstulē vēlreiz skaidro par atbalstu apvienībai „Vienotība”

Partija „Pilsoniskā savienība” (PS) trešdien, 30. jūnijā, ir saņēmusi vēstuli no Austrālijas latviešu pārstāvja Jāņa Vējiņa, kurā viņš vēlreiz skaidro, ka jautājumā par ziedojumiem partiju apvienības „Vienotība” atbalstam Latvijā ir konsultējies ar KNAB. Ziedojumi Austrālijā tiek vākti un tiks ieskaitīti „Vienotības” kontā, ievērojot Latvijas likumdošanu. Tāpat arī savā vēstulē J. Vējiņš pauž Austrālijas latviešu neizpratni par to, ka „Vienotības” un „Pilsoniskās savienības” priekšsēdētāja Ģirta Valda Kristovska viesošanās Austrālijā radījusi negatīvu publikāciju virkni Latvijas plašsaziņas līdzekļos.

„Ģirts Valdis Kristovskis viesojās Austrālijā. Vēroju, ka tas Latvijā ir radījis izbrīnu. Kāpēc? Arī Austrālijā dzīvo Latvijas pilsoņi; tie piedalīsies nākošajās Saeimas vēlēšanās, tiem ir jāsaņem informācija par „Vienotības” kandidātu mērķiem. Tāpēc viņu ielūdzām. Ja vēlētājs Kristovski aicina, kas var liegt viņam doties to satikt kaut uz Austrāliju, lai ar vēlētāju apmainītos ar domām?”, savā vēstulē raksta J. Vējiņš.

J. Vējiņš arī raksta, ka vēlētāji Austrālijā labi saprot, ka „katras partijas kandidāti cenšas vēlētājiem sniegt informāciju, ko viņi spētu dot Latvijas valstij, ja tiktu ievēlēti. Bet tas maksā lielu naudu, līdz ar to katra partija, katrs kandidāts cenšas sarūpēt naudu no vēlētājiem. (..)Daudzu partiju kandidātiem aiz muguras ir oligarhi, ar bieziem naudas makiem. Mēs esam nolēmuši atbalstīt nevis vecās, bet „Vienotības” partijas”. Vēstulē J. Vējiņš arī piebilst, ka „Kristovskis nevienā tikšanās reizē Austrālijā netika runājis, ne arī prasījis, lai ziedo „Vienotības” partijām. Viņš ziedošanu atstāja mūsu pašu ziņā”.

Savukārt par Latvijā izskanējušo versiju, ka ziedojumus Austrālijā vāc kāda organizācija, kura pēc tam saziedoto naudu pārskaitīs uz „Vienotības” kontu, J. Vējiņš raksta: „Vēlos uzsvērt, ka esam noskaidrojuši, ka politiskās partijas drīkst pieņemt ziedojumus tikai no Latvijas pilsoņiem. Esmu izgatavojis ziedojumu anketi, kas ir katram ziedotājam jāizpilda. Tajā ziedotājam ir jāuzrāda viņa Latvijas identitāte un viņa personas kods. Ziedojumu savākšanai un uzkrāšanai ir atvērts bankas konts „Latvian Australian Credit Co-Op” (mēs to dēvējam par “latviešu banku”). Šādā veidā ziedotājs ietaupa naudu un pūles, jo ziedotājs uz Latviju nevar sūtīt savu Austrālijas bankas čeku, bet, ejot uz banku, lai sūtītu uz Latviju, bankas nodeva ir 28 Austrālijas dolāri. Tas nozīmē: ja katrs ziedotājs ziedotos līdzekļus pārsūta individuāli, tad ziedojuma summa ievērojami sarūk. Lai šādi nepazaudētu līdzekļus, uz “latviešu banku” Melburnā viņš pa pastu var nosūtīt savu personīgu čeku jeb naudas pārvedumu. Tad, ka bankas kontā būs pietiekoši daudz naudas sakrājies, mēs, organizētāji, pārbaudīsim visas ienākušās ziedojumu anketes un uz Latviju sūtīsim tikai to, kur ziedotājs ir uzrādījis viņa Latvijas pilsonības identitāti un viņa personas kodu”.

Jāpiebilst, ka Jānis Vējiņš vēstuli ir nosūtījis arī „Neatkarīgās Rīta Avīzes” (NRA) redakcijai ar lūgumu ievietot to laikrakstā, lai tādējādi atspēkotu 16. jūnijā NRA publicēto rakstu par it kā nelikumīgu ziedojumu vākšanu Austrālijā un Ģ.V. Kristovska viesošanos pie Austrālijas latviešiem, prasot no viņiem naudu.

Partiju apvienība „Vienotība” un Austrālijas latviešu sabiedrība sekos līdzi tam, vai NRA ievietos savā laikrakstā J. Vējiņa vēstuli.

Informāciju sagatavoja:
Pilsoniskās savienības konsultante preses jautājumos
Sallija Benfelde
[email protected]
Tālr.: 29191392
 

Dalies ar ziņu