Skip to main content

Pārrunā Latvijas un Francijas ekonomiskās sadarbības aktuālos jautājumus ar Francijas vēstnieci

Šodien, 1.jūlijā, ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL) tikās ar Francijas vēstnieci Latvijā Šantālu Puarē (Chantal Poiret) un pārrunāja abu valstu ekonomiskās sadarbības aktuālos jautājumus, savstarpējās tirdzniecības un investīciju plūsmas veicināšanas iespējas, kā arī enerģētikas jautājumus.

Tikšanās laikā ekonomikas ministrs atzina, ka Latvijai un Francijai jau izsenis ir labas un draudzīgas attiecības un uzsvēra, ka Latvija ir ieinteresēta paplašināt un attīstīt intensīvāku divpusējo ekonomisko dialogu. Ministrs ar gandarījumu atzīmēja arī līdzšinējo Latvijas un Francijas sadarbību Eiropas Savienības līmenī. A.Kampars norādīja, ka Eiropas Savienībā būtiskie brīvā tirgus principi un sociālā atbildība ir arī Latvijas valdības ekonomiskās politikas neatņemama sastāvdaļa.

Savukārt Francijas vēstniece uzsvēra, ka politiskā līmenī abu valstu attiecības ir ļoti tuvas, tādēļ Francija ir ieinteresēta arī abu valstu ekonomiskā dialoga tālākā padziļināšanā. Š.Puarē apliecināja Francijas vēstniecības gatavību aktīvi atbalstīt Francijas investīciju piesaisti Latvijai. Vēstniece atzinīgi novērtēja Latvijas valdības līdz šim paveikto makroekonomiskās stabilitātes un budžeta konsolidācijas pasākumu īstenošanā. Tāpat Š.Puarē informēja, ka š.g. rudenī Latviju plāno apmeklēt „Medef” (Francijas darba devēju konfederācija) pārstāvji.

Tāpat tikšanās laikā puses pārrunāja Latvijas un Francijas ekonomisko, kā arī politisko situāciju un valstu plānus tuvākajai nākotnei.

Šī bija Francijas vēstnieces Šantālas Puarē pirmā jeb iepazīšanās vizīte pie ekonomikas ministra Arta Kampara.

Papildinformācija par Latvijas – Francijas sadarbību

2009. gadā pēc kopējā tirdzniecības apgrozījuma Francija bija Latvijas 14. lielākā tirdzniecības partnervalsts (15. nozīmīgākā eksporta un 11. – importa partnervalsts). 2009. gadā, salīdzinot ar 2008. gadu, kopējais tirdzniecības apgrozījums ar Franciju globālās ekonomiskās krīzes iespaidā samazinājās par 18,6% un sasniedza 321 milj. EUR, tajā skaitā eksports samazinājās par 4,1%, sasniedzot 134,6 milj. EUR, bet imports samazinājās par 26,6%, sasniedzot 186,4 milj. EUR. Pērn Latvija uz Franciju eksportēja preces 88 milj. EUR apjomā (kas ir par 16,4% mazāk nekā 2008. gadā), bet no Francijas importēja preces 150 milj. EUR apjomā (kas ir par 30,4% mazāk nekā 2008. gadā). Tāpat Latvija uz Franciju eksportēja pakalpojumus 46,7 milj. EUR apjomā (kas ir par 33% vairāk nekā 2008. gadā), bet no Francijas importēja pakalpojumus 36,4 milj. EUR apjomā (par 5,2% mazāk nekā gadu iepriekš). Svarīgākās eksporta preces uz Franciju 2009.gadā bija saplāksnis no koka loksnēm; saldēta saidu fileja; rapšu vai ripšu sēklas; izolēti vadi, kabeļi un citi izolēti elektrības vadītāji; parastās egles zāģmateriāli; kūdra. Savukārt svarīgākās importa preces no Francijas bija medikamenti; daļas un piederumi mašīnām; mašīnas lauksaimniecības kultūru novākšanai vai kulšanai; elektroaparatūra strāvas ieslēgšanai; lauksaimniecības riteņtraktori.

Sabiedrisko attiecību nodaļa
T.: 67013193

Dalies ar ziņu