Skip to main content

Austrālijas latviešu vēstule Latvijas plašsaziņas līdzekļiem

Partija „Pilsoniskā savienība” (PS) ir saņēmusi elektronisku vēstuli no atbalsta grupas „Vienotībai”, kuru dibinājuši Austrālijā dzīvojošie latvieši.

Atbalsta grupā neizpratni izraisījusi vakar, 22. aprīlī, interneta portālā „Kas jauns” paustais, ka partiju apvienība „Vienotība” ir nodibinājusi Austrālijā mājas lapu internetā, kurā prasa sev naudu vēlēšanām.

Vēstulē latviešu grupa raksta, ka atbalsts „Vienotībai” ir Austrālijā dzīvojošo latviešu brīva izvēle, uz kuru tai ir tiesības un pamato savu izvēli:

“”Vienotība” un Austrālija
Neviena partija nav mūs aicinājusi vākt līdzekļus Austrālijā. Mēs nepārstāvam nevienu organizāciju. Ierosinājums uzsākt līdzekļu vākšanu ir no rakstā pieminētā Jāņa Vējiņa.

Kāpēc uzskatām, ka ir jāatbalsta politisko partiju apvienība „Vienotība”? Atbilde ir redzama apvienības „Vienotība” vērtību deklarācijā. Nav arī sagadīšanās, ka visi ārzemēs augušie Latvijas politiķi ir nonākuši kādā no apvienības „Vienotība” partijām.

Mēs Austrālijā dzīvojam demokrātiskā, tolerantā, daudzkultūru valstī, kurā katram pilsonim ir pienākums piedalīties vēlēšanās, valstī, kuru vieno viena vienīga valsts valoda, un kurā ir pieņemts, ka valdībai ir pienākums gādāt par veselības aprūpi, kvalitatīvu izglītību un cienīgu iztiku visiem iedzīvotājiem. Mēs zinām, ka latvieši – visu tautību latvieši, ir vismaz tik pat gudri, spējīgi un strādīgi, kā mūsu mītnes zemes iedzīvotāji. Mums rūp tas, ka 20 gadus pēc neatkarības atgūšanas, Latvijas vārds joprojām ir tik bieži redzams ES valstu astes galā. Protams, ilgie okupācijas gadi ir atstājuši smagas rētas daudzās dzīves jomās, bet daudz kas ir mūsu pašu rokās. Pāris piemēru: Latvijā it kā nav bijis iespējams ieviest progresīvo ienākumu nodokli. Absurdi! Austrālijā neviens politiķis neuzdrošinātos tādas muļķības nedz paust, nedz arī taisnoties, ka valstij svarīgi lēmumi (kā ģenerālprokurora Maizīša amata apstiprināšanas lietā) ir pieņemami aizklātā balsojumā.

Mums ir jāpārvar cinisms un vienaldzība – ar 50% pilsoņu piedalīšanos vēlēšanās neizveidosies īstena pilsoniska sabiedrība. Mums ir jātic, ka paši esam kungi savā zemē, ka paši varam veidot un stiprināt nacionālu, demokrātisku valsti Rietumu sabiedrībā. Un mums nevajadzētu meklēt vienkāršā pilsoniskā rīcībā „sorosiešu” vai kaut kādu nezināmu tumšu spēku ietekmi. Mēs, dzīvodami Austrālijā, esam gadiem ilgi pieraduši paši organizēties, rīkoties – nav pamatojuma domāt, ka kāda politiska partija vai atsevišķa persona būtu mums prasījusi vākt līdzekļus. Mēs apzināmies, ka 10. Saeimas sastāvs būs īpaši nozīmīgs Latvijas nākotnei un iespēju robežās darām, ko varam, lai mums būtu demokrātiska, eiropeiska valsts, kas netiek saistīta ar oligarhu varu un korupciju.

Darba grupas vārdā:
M. Balodis
J. Daliņš
K. Kasparsons
A. Saulītis
E. Smalkais”

Informāciju sagatavoja:
Pilsoniskās savienības konsultante preses jautājumos
Sallija Benfelde
 

Dalies ar ziņu