Skip to main content

Bez starptautiskā aizdevuma Latvijas ekonomika vēl tagad būtu komā

Bez starptautisko aizdevēju piešķirtā aizdevuma Latvijas ekonomika vēl šobrīd atrastos dziļā recesijā, nevis jaunas izaugsmes sākumposmā, kā to apliecina gan makroekonomiskie rādītāji, gan starptautiskie un vietējie finanšu eksperti, uzskata ekonomikas ministrs Artis Kampars (Vienotība/ JL). Šobrīd valdības galvenais uzdevums ir turpināt tās valstiski atbildīgo politiku, kuras rezultātā Latvijas ekonomika atgūstas daudz straujāk no recesijas, nekā ekonomisti pirms pusotra gada prognozēja.

Kampars: „Bez šī aizdevuma šobrīd Latvijā vispār nevarētu runāt par ekonomiku vai tās atveseļošanos. Latvijas ekonomika vēl tagad atrastos komā, tuvu defoltam, jo valstij vienkārši nebūtu naudas! Mums nevis pakāpeniski, vairāku gadu garumā, bet uzreiz būtu jādzīvo ar bezdeficīta budžetu, kas nozīmētu dramatiskus pensiju un publiskā sektora darbinieku algu samazinājumus. Šādos apstākļos būtu grūti runāt par jebkādu ekonomikas attīstības perspektīvu tuvāko gadu laikā – pretēji pašreizējai situācijai, kad redzam pakāpenisku, bet stabilu ekonomikas atkopšanos.”

Kā norāda ministrs, tieši SVF aizdevums paglāba Latviju no vēl dziļākas recesijas un vēl joprojām spēlē nozīmīgu lomu ekonomikas atveseļošanas procesā.

„Lai gan ar SVF līgumu slēdza un spēles noteikumus apstiprināja Godmaņa valdība, nepiekrītu apgalvojumam, ka SVF ir neelastīgs savos lēmumos. Kā viens piemērs tam ir PVN likmes tūrismam samazināšana. Lielā mērā šādai starptautisko aizdevēju labvēlībai ir jāpateicas Dombrovska valdības pragmatismam. Šobrīd galvenais ir priekšvēlēšanu populismā to nepazaudēt.”

Vairāk – ekonomikas ministra Arta Kampara publiskajā dienasgrāmatā www.artiskampars.lv

Papildus informācija:
Sandris Sabajevs
Ministra preses sekretārs
Tālr.: 29217265
E-pasts: [email protected] 

Dalies ar ziņu