Skip to main content

VIENOTĪBA un Ministru prezidents Valdis Dombrovskis: Valsts uzņēmumiem – labu pārvaldību, nevis prihvatizāciju

Šodien, 29. jūlijā, politisko partiju apvienības VIENOTĪBA valde atbalstīja Ministru Prezidenta Valda Dombrovska skaidro pozīciju valsts uzņēmumu pārvaldības jautājumā, kas paredz valsts uzņēmumu labu pārvaldību un pilnu pārskatāmību, nevis politisku privatizāciju.

„Pats galvenais pašlaik ir uzlabot valsts uzņēmumu labu pārvaldību. Politisko pasūtījumu un ielikteņu sistēma ir jāizskauž. Uzņēmumu labai pārvaldībai ir pielietojama Skandināvijas pieredze, un VIENOTĪBA atbalsta tās ieviešanu Latvijā,“ norāda V. Dombrovskis.

VIENOTĪBA un Ministru prezidents V. Dombrovskis uzskata, ka lielie uzņēmumi, kuru privatizāciju pašlaik nepieļauj likums, arī turpmāk ir jāsaglabā valsts īpašumā. Valstij nav vajadzības to mainīt, un VIENOTĪBAI un V. Dombrovskim nav ne nodomu, ne plānu to darīt. Tādi solījumi nevienam nav doti.

VIENOTĪBA uzskata, ka sabiedrībai ir tiesības un valdībai ir pienākums skaidri apzināt visu valsts uzņēmumu darbības rādītājus, funkcijas un patieso vērtību. Tāpēc V. Dombrovska valdība ir apņēmusies līdz septembra beigām izstrādāt pamatprincipus, pēc kādiem valstij un pašvaldībām jādarbojas uzņēmējdarbībā. Balstoties uz šiem pamatprincipiem, tiks sagatavots pārskats, un Latvijas iedzīvotāji gūs pilnu ainu par notiekošo valsts uzņēmumos.

V. Dombrovskis norāda uz VIENOTĪBAS pozīciju: „Valsts funkciju nodošana privātajam sektoram atsevišķos gadījumos var būt sabiedrības interesēs un var ietaupīt līdzekļus. Citi valsts uzņēmumi var būt pārveidojami par valsts aģentūrām. Apsverama var būt arī starptautiska kapitāla piesaiste valsts uzņēmumu straujākai attīstībai caur akciju kotēšanu biržās.“

VIENOTĪBA uzskata, ka runas par privatizāciju ir augsnes sagatavošana valsts aktīvu nodošanai privātās rokās, ja pie varas nāks Urbanoviča – Šķēles grupējums. Īpaši ciniski „rūpes par valsti“ skan no to personāžu mutes, kuri personīgi un tieši ir piedalījušies Latvijas lielāko uzņēmumu „prihvatizācijā“, sadalot tos politisko biznesmeņu starpā. Patreizējā melu kampaņa pret V. Dombrovski atgādina veco triku „ķeriet zagli!“. Latvijā acīmredzot ir aprindas, kuras baidās no valsts uzņēmumu labas pārvaldības, caurskatāmības un sakārtošanas, to vērtības pieauguma, jo tas varētu aizkavēt viņu personīgo tikšanu pie sabiedrības kopējā labuma.

Neprivatizējamie uzņēmumi saskaņā ar Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likumu ir “Latvenergo”, “Latvijas pasts”, “Starptautiskā lidosta “Rīga””, “Latvijas dzelzceļš”, “Latvijas gaisa satiksme” un “Latvijas valsts meži”

 

Politisko partiju apvienību VIENOTĪBA 2010.gada 6.martā nodibināja partijas „Jaunais laiks” (JL), „Pilsoniskā savienība” (PS) un „Sabiedrība citai politikai” (SCP). Apvienības uzdevums ir sākt Latvijas politisko un sabiedrisko spēku saliedēšanu, balstoties uz kopējām vērtībām un vienotu organizāciju. Apvienības mērķis ir radīt jaunu politisku kultūru Latvijā, platformu, uz kuras strādāt ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kam svarīga pārticīga, godīga un eiropeiska Latvija.

Papildus informācija:

Gunda Reire
Apvienības VIENOTĪBA
sabiedrisko attiecību vadītāja
29123440
[email protected]

Dalies ar ziņu