Skip to main content

Circene ar runu uzstājas starptautiskā konferencē par profilakses nozīmi

No 8. Līdz 9.aprīlim veselības ministre Ingrīda Circene Romā piedalījās Itālijas veselības ministrijas rīkotā augsta līmeņa starptautiskā konferencē par profilakses nozīmi.

Veselības ministre Ingrīda Circene ar runu uzstājās konferences sesijā, kas veltīta profilakses nozīmei saistībā ar migrāciju un iedzīvotāju pārvietošanos. Par Eiropas valstu izaicinājumiem šajā sesijā runāja arī citi starptautiska līmeņa viedokļa līderi – Itālijas Veselības ministre Beatrise Lorenzin (Beatrice Lorenzin), Lietuvas veselības ministrs Vitenis Povils Andriukaitis (Vytenis Povilas Andriukaitis), Grieķijas veselības ministrs Adonis Georgiadis (Adonis Georgiadis), u.c.

Savā runā Ingrīda Circene norādīja, ka veselības aprūpe ir viens no stūrakmeņiem sabiedrības integrācijā. Migranti līdzīgi kā mazāk aizsargātās sociālās grupas ir vairāk pakļauti riskiem – gan saistībā ar mājokli un nodarbinātību, gan sociālo un kultūras integrāciju, tajā pašā laikā veselības aprūpes sistēma to visu nevar atrisināt. Līdz ar to kā galveno izaicinājumu saistībā ar iedzīvotāju pārvietošanos Ingrīda Circene norādīja sabiedrības veselību ietekmējošo higiēnu un sanitārijas normu izpildi.

Tāpat veselības ministre uzsvēra, ka katrai valstij ir iespējas kopējam medicīnas tirgum piedāvāt unikālo, un aicināja iepazīt un novērtēt Latvijas piedāvājumu medicīnas eksportā.

Jāatgādina, ka šogad sāksies Eiropas Savienības trio prezidentūra, kuru otrajā pusgadā ievadīs Itālija, tai 2015.gada pirmajā pusgadā sekos Latvija, bet 2015.gada otrajā pusgadā noslēgs Luksemburga. Kopīgas trio prezidentūras mērķis ir sadarboties trijām dalībvalstīm, pamatojoties uz kopīgu trio darba programmu, nodrošinot Eiropas Padomes darba pēctecību un veicinot resursu efektīvu izmantošanu. Itālijas Veselības ministrijas rīkotās konference veidota, lai laikus izdiskutētu jautājumus, kas būs īpaši aktuāli tās prezidentūras laikā.

Ielūgumu piedalīties un uzstāties ar runu augsta līmeņa starptautiskajā konferencē, kas veltīta profilakses nozīmei veselības aprūpē, veselības ministre Ingrīda Circene saņēma no Itālijas veselības ministres Beatrises Lorenzini (Beatrice Lorenzin).

Papildus informācija:
Aija Bukova-Žideļūna
Veselības ministres Ingrīdas Circenes preses sekretāre
Tālr.: 26339264

Dalies ar ziņu