Skip to main content

Circene: atalgojumam mediķiem jāpalielinās no nākamā gada

„Esam vienisprātis ar arodbiedrību, ka atalgojuma palielinājums mediķiem ir nepieciešams un sistēmiskam algu palielinājumam jāsākas ar nākamo gadu,” uzsver veselības ministre Ingrīda Circene pēc tikšanās ar Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāju Valdi Keri un priekšsēdētāja vietnieci Tatjanu Brakši.

Ministre norāda, ka jautājums par cilvēkresursu attīstību veselības aprūpē ir aktuāls un kopīgi ar sociālajiem partneriem pie tā jau tiek strādāts. Nākamo divu mēnešu laikā tiks izstrādāts redzējums par nepieciešamo līdzekļu piesaisti ārstniecības tarifu palielinājumam, lai ārstniecības iestādēs varētu paaugstināt medicīnas personāla atalgojumu.

Ingrīda Circene norāda, ka šobrīd ministrijā strādā darba grupa, kurai ir uzdevums sagatavot un iesniegt izskatīšanai Ministru kabinetā aktualizētos veselības aprūpē strādājošo cilvēkresursu attīstības pamatnostādņu 2010. – 2015. gadam un plāna 2010. – 2013. gadam projektus. Šajos dokumentos paredzēts cilvēkresursu jautājumu skatīt plašākā kontekstā, ņemot vērā darbinieku novecošanu, jauno speciālistu apmācību, medicīnas darbinieku izvietojumu reģionos un, protams, atalgojuma jautājumu.

Informāciju sagatavoja:
VM Komunikācijas nodaļa
Oskars Šneiders
Tālr.: 67876008; 26378959
[email protected]

Dalies ar ziņu