Skip to main content

Circene līdzās Eiropas komisāram atklāj starptautisku konferenci

FOTO no konferences

Šodien, 18.martā, veselības ministre Ingrīda Circene piedalās Eiropas Komisijas rīkotā augsta līmeņa starptautiskā konferencē par nevienlīdzības un diskriminācijas mazināšanu veselības aprūpē Briselē, Beļģijā.

Konferences atklāšanā ar uzrunām uzstājās tādi augsta līmeņa politikas veidotāji kā Eiropas komisārs Veselības un patērētāju aizsardzības politikas jautājumos Tonio Borgs (Tonio Borg), Eiropas Komisijas viceprezidente Viviāna Redinga (Viviane Reding), Grieķijas veselības ministrs Adonis Georgiadis (Adonis Georgiadis), kā arī Latvijas Republikas veselības ministre.

Tāpat Ingrīda Circene piedalās hroniskām slimībām veltītā paneļa diskusijā līdz ar citiem starptautiska līmeņa viedokļa līderiem. Savā runā Latvijas veselības ministre atzīmē, ka viens no galvenajiem nākotnes izaicinājumiem sabiedrības veselībā ir Eiropas iedzīvotāju mūža ilguma palielināšanās, kā rezultātā viņiem būs jāsadzīvo ar vienu vai pat vairākām hroniskām slimībām. Kā nozīmīgākais risināmais uzdevums Latvijā tiek uzsvērta sabiedrības informētības uzlabošana, personisko iemaņu attīstības veicināšana, kā arī dzīvesveida un uzvedības maiņas veicināšana, lai ar vienkāršiem un efektīviem pasākumiem nodrošinātu kvalitatīvi nodzīvotus dzīves gadus.

Ielūgumu piedalīties augsta līmeņa starptautiskajā konferencē, kas veltīta nevienlīdzības un diskriminācijas mazināšanai veselības aprūpē, veselības ministre Ingrīda Circene saņēmusi no Eiropas komisāra Veselības un patērētāju aizsardzības politikas jautājumos Tonio Borga.

Informāciju sagatavoja:
LR Veselības ministrija
Tālr.: 67876000
E-pasts: [email protected]
www.vm.gov.lv

Dalies ar ziņu